ناسا بعد از 8 ماه به وویجر2 فرمان داد

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، ارتباطات رادیویی با وویجر 2 از هشت ماه قبل متوقف شد. علت این امر به روزرسانی دیش مخابراتی دی اس اس 43 در استرالیا بود. در حال حاضر این به روزرسانی به انتها رسیده و در تاریخ 29 اکتبر اولین سیگنال به سمت وویجر 2 ارسال شد.

ناسا بعد از 8 ماه به وویجر2 فرمان داد

از این طریق فرامین تازه ای برای فضاپیمای مذکور ارسال شد و دریافت پیام تأیید آن موجب خوشحالی مهندسان ناسا شد. وویجر 43 ساه در حال حاضر بیش از 18.8 میلیارد کیلومتر از زمین فاصله گرفته و از منظومه شمسی نیز خارج شده تا مطالعات گسترده ای بر روی سایر سیارات دوردست انجام دهد.

با توجه به تکیه این فضاپیما بر منبع سوخت هسته ای، فضاپیمای یادشده می تواند برای چند سال دیگر عملیاتی باقی بماند و اطلاعات خود را به زمین بفرستد. در حال حاضر آنتن دیش دی اس اس 43 در استرالیا تنها آنتنی است که از قدرت کافی برای ارسال و دریافت سیگنال به وویجر 2 برخوردار است. در جریان به روزرسانی یادشده فرستنده های جدید، یک سیستم گرمایش و سرمایش تازه و منبع برق قدرتمند و برخی تجهیزات الکترونیکی تازه نصب شده است.

پیش از این دو ایستگاه رادیویی زمینی در آمریکا و اسپانیا کماکان قادر به برقراری ارتباط با وویجر 2 بودند. اما با خروج وویجر 2 از منظومه شمسی برد آنتن های آنها به این فضاپیما نمی رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1246

به "ناسا بعد از 8 ماه به وویجر2 فرمان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا بعد از 8 ماه به وویجر2 فرمان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید