لزوم رسیدگی فوری به وضعیت مبهم بازنشستگی فرهنگیان

به گزارش ایستگاه بازی، یک عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی دقیق از ظرفیت فرهنگیان بازنشسته برای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه استفاده نماید.

لزوم رسیدگی فوری به وضعیت مبهم بازنشستگی فرهنگیان

امیر خجسته در گفت وگو با ایستگاه بازی، در واکنش به اعتراضات فرهنگیان در خصوص وضعیت مبهم شرایط جدید بازنشستگی گفت: متاسفانه با ابلاغ شرایط جدید بازنشستگی فرهنگیان موجی از اعتراضات و نارضایتی از طرف ایشان در کشور به راه افتاده است و با توجه به ایرادات کلی وارده و خطر تضییع حقوق جامعه فرهنگیان ضروری است وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام تعلیق شرایط جدید هر چه سریع تر نسبت به این موضوع رسیدگی کند در غیر اینصورت حتما با واکنش مجلس روبه رو خواهد شد.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه اضافه کرد: در این مورد حتما بعد از تعطیلات مجلس از وزیر آموزش و پرورش سوال پرسیده خواهد شد. چگونه ممکن است فرد فرهنگی که سال های ابتدایی خدمت خویش را به صورت حق التدریسی بوده است اکنون باید علاوه بر اضافه خدمت متحمل پرداخت انواع هزینه های میلیونی نیز شود؟! علاوه بر غیر قانونی بودن این امر، دریافت یک ریال پول از جامعه فرهنگیان که در سال های اخیر بیشترین خدمات را در مقابل هیچ ترین پاداش ها انجام داده است بی انصافی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: چرا شرایط را به نحوی مدیریت کردیم که یک فرهنگی باید بعد از 30 سال تعلیم و تربیت نیازمند شغل مجدد باشد لیکن با این شرایط مطالبات ایشان نیز پرداخت نمی شود. وزارت آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی دقیق از ظرفیت فرهنگیان بازنشسته برای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه استفاده نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 19

به "لزوم رسیدگی فوری به وضعیت مبهم بازنشستگی فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم رسیدگی فوری به وضعیت مبهم بازنشستگی فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید