فرماندار دلگان: نداشتن راه مناسب سد مستحکم توسعه منطقه است

به گزارش ایستگاه بازی، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان فرماندار دلگان گفت: سالیان سال، چالش جدی توسعه نیافتن منطقه نداشتن راه مناسب و قابل اعتماد و نبود پل در محورهای مواصلاتی بوده که سدی مستحکم در راستا توسعه مالی و عامل گلایه مندی مردم دلگان بوده است.

فرماندار دلگان: نداشتن راه مناسب سد مستحکم توسعه منطقه است

مجتبی شجاعی در گفت و گو با ایستگاه بازی اضافه کرد: حمل و نقل یکی از اجزای مهم رشد مالی محسوب شده و به دلیل داشتن نقش زیربنایی تأثیر مستقیم و فراوانی بر فرآیند رشد مالی و پیشرفت منطقه دارد.

وی اعلام کرد: موقعیت استراتژیکی و سوق الجیشی دلگان به عنوان نقطه اتصال بنادر چابهار و بندرعباس و جنوب استان با عمق کشور؛ ما را قادر خواهد ساخت که به شرط تامین اعتبار لازم و سرمایه گذاری در راهها و ایجاد سیستم حمل و نقل کارآمد بار و مسافر، رشد و توسعه مالی شهرستان را با شتاب بیشتری پیش ببریم.

وی ادامه داد: در حالی که به همت دولت و همکاری اثر بخش مردم در همه بخشها شاهد جهش شاخصها در دلگان هستیم، نداشتن راه مناسب و قابل اعتماد و عدم تردد اتوبوس های مسافربری در محورهای منتهی به دلگان به علت عدم برخورداری محورها از استاندارد کافی، مانعی جدی در رشد همه جانبه شهرستان است.

شجاعی گفت: توجه به محورهای مواصلاتی دلگان میتواند پنجره ای از توسعه را به روی منطقه گشوده و به رونق کسب و کار کشاورزی جنوب استان یاری بزرگی کند.

وی اعلام کرد: علی رغم علم به اینکه سالها در بخش راهها با راهبرد عمل نشده و توسعه شهرستان قربانی راههای غیراستاندارد شده، هنوز هم وزارت راه نقشه راه مناسب برای عبور از چالش فوق نداشته و اخیرا هم اعتبارات محدودیت ایجاد کرده است و با 17 میلی متر باران، راههای دلگان مسدود و درب شهرستان به بیرون بسته میشود و ارتفاع کم دلگان از سطح دریا و تاثیرپذیری از آثار مخرب جریان آب و سیلابهای شهرستانها و مناطق همجوار و فقدان پل های مناسب، باعث گلایه مندی مردم بوده است.

شجاعی گفت: توجه به محورهای مواصلاتی دلگان میتواند پنجره ای از توسعه را به روی منطقه گشوده و به رونق کسب و کار کشاورزی جنوب استان یاری بزرگی کند.

شجاعی ادامه داد: علی رغم اتمام خوب احداث پل ها در راستا زهکلوت، به تعداد 15 پل شامل 13 دهانه ای ، 4 دهانه ای، 3 دهانه ای و...و نیمه تمام ماندن 25 پل با دهانه های 5 تایی و 6 تایی، 10 تایی، 14 تایی و .. انتظار بود وزارت راه با تخصیص به موقع اعتبارات ملی، به تسریع در اجرای این محور کلیدی یاری می کرد و از سوئی چندین پل در راستا ایرانشهر به دلگان، که تعدادی نیمه تمام و تعدادی شروع نشده است نیز از ضرورتهای این محور است.

فرماندار دلگان گفت: با توجه به توجه شورای برنامه ریزی استان به پیش بینی و تخصیص اعتبارات استانی راه اما تا به امروز وعده های مسوولین وزارت راه مبنی بر تخصیص اعتبارات منابع ملی برای محور دلگان به زهکلوت محقق نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 876

به "فرماندار دلگان: نداشتن راه مناسب سد مستحکم توسعه منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار دلگان: نداشتن راه مناسب سد مستحکم توسعه منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید