فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس

به گزارش ایستگاه بازی، آژانس فضایی اروپا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار تصویری نوشت: یک ملاقات خانوادگی به سبک اگزومارس!

فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس

مریخ نورد اگزومارس روزالیند فرانکلین (Rosalind Franklin ExoMars) در کنار پلتفرم سطح کازاچوک ، ماژول حامل و ماژول فرود در کن، فرانسه قرار گرفته است. اگزومارس کازاچوک(ExoMars Kazachok) که قبلا با نام پلتفرم سطح اگزومارس 2020 (ExoMars 2020 Surface Platform) شناخته شده بود، یک مریخ نشین رباتیک برنامه ریزی شده به رهبری روسکوسموس به عنوان بخشی از مأموریت مشترک اگزومارس 2022 با آژانس فضایی اروپا است. کازاچوک به معنی کازاک کوچک است که همچنین نام یک پایکوبی محلی روسی نیز است.

آژانس فضایی اروپا گفت: ما از مریخ نورد و سایر ماژول ها با هم تصویری نداریم و (با گذاشتن شکلکی خنده دار)، اضافه نمود: فاصله گذاری اجتماعی برای قطعات فضاپیماها نیز رعایت شده است. مریخ نورد پس از یک سفر طولانی در شرایط عالی است. اگزومارس در حال آماده سازی است تا به کازاچوک برای رابط کاربری و آزمایش های عملکردی ترکیبی متصل گردد.

20 سپتامبر، مأموریت اگزومارس آژانس فضایی اروپا از تاسیسات فضایی تالس آلنیا به شهر کن، فرانسه منتقل شد. این مأموریت شامل مریخ نورد روزالیند فرانکلین است که دارای یک مته تخصصی برای جمع آوری نمونه ها از زیر سطح مریخ است. مریخ نورد اگزومارس(ExoMars rover) مریخ نورد رباتیک برنامه ریزی شده مریخ، به رهبری آژانس فضایی اروپا است. بنابر برنامه ریزی ها قرار بود مریخ نورد اگزومارس 25 ژوئیه سال 2020 پرتاب گردد که پرتاب آن به دلیل شیوع کروناویروس به سال 2022 موکول شد. رهبران این پروژه اعلام کردند به دلیل انجام آزمایشات بیشتر و برطرف بعضی مسائل و شیوع بیماری کووید -19 پرتاب این مریخ نورد به سال 2022 موکول شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1241

به "فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید