راهکارهای مدیریت انرژی در کنکور

به گزارش ایستگاه بازی، یکی از مهم ترین عواملی که می تواند شما را برای کنکور آماده کند؛ مدیریت انرژی در کنکور است. عدم کنترل انرژی لازم می تواند به مسئله ای بزرگ در زمان کنکور تبدیل گردد. عوامل مختلفی مانند تغذیه نامناسب، بی تحرکی، عوامل ژنتیکی، عدم استراحت و خواب کافی و … می توانند موجب به هم ریختگی تعادل مقدار انرژی در زمان کنکور شوند. در این مقاله به مهم ترین راهکارهای مدیریت انرژی در زمان کنکور و باید و نباید های نزدیک به زمان کنکور می پردازیم.

راهکارهای مدیریت انرژی در کنکور

در ادامه، مجموعه ای از توصیه ها و تحقیقات دانشمندان علوم اعصاب، روان شناسان و متخصصان تغذیه را همراه با توصیه هایی از اساتید دانشگاه، معلمان و دانشجویان مرور می کنیم. این نکات به شما یاری می نمایند تا به مدیریت انرژی در کنکور پرداخته و یادگیری خود را بهبود بخشید.

نقش صبحانه در سوخت رسانی به مغز

پیشنهاد کنکور آنلاین به شما این است که غذاهای فوق العاده را انتخاب کنید؛ ماهی، محصولات لبنی، سبزیجات، آجیل و گیاهان، امگا 3، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را مصرف کنید. بدن شما برای عملکرد صحیح به انرژی احتیاج دارد و توانایی مغز برای تمرکز با تامین کافی و ثابت انرژی به شکل گلوکز یاری می کند. تحقیقات نشان می دهد که دانش آموزانی که صبحانه می خورند در امتحانات بهتر عمل می نمایند؛ زیرا تمرکز و به خاطر سپردن اطلاعات برای آنها آسان تر است.

بعلاوه، مطمئن شوید که روز خود را با کربوهیدرات هایی آغاز می کنید که انرژی را به آرامی در طول صبح آزاد می نمایند؛ مانند بلغور جو دوسر و نان سبوس دار. بعلاوه برای دریافت پروتئین باید شیر، ماست یا تخم مرغ اضافه کنید. قدرت یک میان وعده به موقع را در مدیریت انرژی در کنکور دست کم نگیرید!

زود آغاز کن…

بسیار زودتر از تاریخ امتحان آغاز به مدیریت انرژی در کنکور کنید. این کار به شما یاری می کند احساس آرامش بیشتری داشته باشید و کمتر محتمل است که خودتان را درگیر کنید. بعلاوه سعی کنید صبح ها - زمانی که مغزتان استراحت و شادابی دارد - مطالعه نموده و آن را به بعد از ظهر موکول نکنید. برترین کار این است که یک روال معمول داشته باشید. سعی کنید هر روز تقریباً در یک زمان تعیین مطالعه را آغاز کنید و به سرانجام برسانید.

تمرکز روی یک موضوع

در مدیریت انرژی در کنکور، انواع مختلف امتحانات به روینمودهای متفاوتی احتیاج دارند. در خصوص نوع امتحان تحقیق کنید. در خصوص یک امتحان مبتنی بر مقاله، ممکن است احتیاجی نباشد که همه موضوعات خود را پوشش دهید. بنابراین ممکن است تمرکز روی یک موضوع و یادگیری عمیق تر آن کارآمدتر باشد. در حالی که یک آزمون چند گزینه ای یا یک امتحان مبتنی بر پاسخ های کوتاه احتیاجمند رویکردی گسترده تر - اما با جزئیات کمتر - به برنامه درسی است.

برنامه زمانبندی تهیه کنید

یک برنامه منظم، زندگی شما را آسان تر نموده و استرس های غیرضروری را از شما دور می کند. ممکن است خسته نماینده به نظر برسد، اما ایجاد یک برنامه بازبینی جامع در وقت شما صرفه جویی می کند. یک دقیقه را برای تصمیم گیری روزانه برای آنالیز آنچه می خواهید تلف نکنید. این کار به شما یاری می کند پیشرفت خود را پیگیری کنید .برای مدیریت انرژی در کنکور، برنامه خود را تا جایی که ممکن است با جزئیات تنظیم کنید - از جمله اسناد یا یادداشت های مرتبطی که باید مطالعه کنید - و به آن پایبند باشید.

مطالعه را به جلسات متوالی تقسیم کنید

برای برترین نتیجه، یک موضوع را انتخاب نموده و آن را به بخش هایی تقسیم کنید. سپس در جلسات کوتاه و روزهای متوالی به مطالعه بپردازید. بهتر است جلسات مطالعه یک ساعته در طول 10 روز باشد، نه اینکه یک موضوع را به مدت 10 ساعت در یک روز مطالعه کنید. به خاطر سپردن اطلاعات به زمان احتیاج دارد، اما روش فاصله گذاری در مدیریت انرژی در کنکور ثابت نموده که مؤثرترین است. این روش اجازه می دهد مطالب فراومش شده دوباره مرور فراموش گردد. این استراتژی یکی از قوی ترین راهبردها در تاریخ تحقیقات تجربی در زمینه یادگیری و حافظه نامیده شده است.

خودتان را امتحان کنید

به گفته روانشناسان و عصب شناسان برجسته، یکی از موثرترین راه ها برای بهبود توانایی شما در به خاطر سپردن اطلاعات ممکن است آزمایش خود باشد. این تکنیک به شما یاری می کند تا یک مفهوم را درک کنید، نه اینکه صرفاً آن را به خاطر بسپارید و به شما این فرصت را می دهد که هرگونه شکاف در دانش خود را آنالیز نمایید. یکی از برترین راه ها برای مدیریت انرژی در کنکور محسوب می گردد. کنکور آنلاین برترین مرجع جزوه های کنکوری و مقالات مدارس است.

منبع: اتاق
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1967

به "راهکارهای مدیریت انرژی در کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای مدیریت انرژی در کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید