راهنمای خرید جاروبرقی در بازار

به گزارش ایستگاه بازی، در این گزارش سعی بر هدایت افراد برای خرید انواع جاروبرقی در بازار شده است.

راهنمای خرید جاروبرقی در بازار

به گزارش ، یکی از مهمترین و پرکاربردترین وسایل برق خانگی جاروبرقی است که تقریبا بیشتر خانوار با آن سر وکار دارند.

جاروبرقی ها معمولا از لحاظ ظاهری به 2 دسته ایستاده و خوابیده تقسیم می شوند که نوع خوابیده آن بیشتر در منازل استفاده می گردد.

جاروبرقی های ایستاده که به جارو های عصایی نیز معروف هستند معمولا مخزن زباله آن ها، موتور، پارویی و دستگیره در یک بدنه جای گرفته است و مهم ترین شاخصه آن ها این است که فاقد خرطومی هستند.

این جاروبرقی ها طی زمان تغییرات عمده ای در موتور و مخزن داشته اند، ولی ظاهر کلی آن ها تغییر چندانی ننموده است.

جارو های عصایی به دلیل ظرفیت محدود مخزن زباله برای مساحت های عظیم مناسب نیستند و معمولا سیم جمع کن ندارند و سیم برق آن ها به صورت دستی جمع می گردد و به گیره های روی بدنه آویزان می گردد.

در مدل های پیشرفته قسمت موتور جارو به گونه ای طراحی شده است که بتوان آن را از بدنه جدا کرد و به صورت جاروی دستی هم از آن بهره برد.

شاخصه اصلی جاروبرقی های خوابیده وجود خرطومی و لوله فلزی آن هاست.

جاروبرقی های خانگی نیز به دو دسته جارو های کیسه ای و جارو های مخزنی یا بدون کیسه تقسیم می شوند و تفاوت اصلی این گروه همان طور که از اسمشان پیداست، در مخزن نگهداری زباله آن هاست.

از مهمترین تعییناه های جاروبرقی می توان به توان موتور یا قدرت جاروبرقی اشاره نمود که با واحد وات تعیین می گردد و هرچه این قدرت بیشتر باشد جارو قویتر و کاراتر است.

قدرت مکش نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوریکه هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت تمیز کردن آن هم بیشتر است.

در برخی جاروبرقی ها، دستگاه اصلی یا لوله بسیار سنگین هستند که حرکت دادن آن و کار نظافت را سخت و خسته نماینده نموده و می توانند به مرور به دست، کمر و سایر اعضای بدن صدمه وارد نمایند بنابراین قبل از خرید جاروبرقی حتماٌ میزان سنگینی بدنه و دسته آن را کنترل کنید.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 902

به "راهنمای خرید جاروبرقی در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید جاروبرقی در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید