راهنمای برترین تنظیمات بازی Hellblade 2؛ تعادل میان زیبایی و عملکرد

به گزارش ایستگاه بازی، برای مدت زیادی شرکت های سازنده بازی اهمیتی به گرافیک نمی دادند. به این شکل که تمرکز بیشتر به سمت گیم پلی و داستان بازی رفته و کمتر کسی به گرافیک به شدت بالای یک بازی توجه می کرد. در اصل ما به مرحله ای رسیدیم که گرافیک بالا یک قابلیت به حساب می آمد و اگر هم یک بازی از جوانب دیگر قوی بود، گرافیک اهمیت کمتری پیدا می کرد.

راهنمای برترین تنظیمات بازی Hellblade 2؛ تعادل میان زیبایی و عملکرد

میراث سنوآ: هل بلید 2 (Senuas Saga: Hellblade 2) دقیقاً برخلاف باور کاربران عمل می نماید. به این شکل که این بازی بیشتر به گرافیک توجه نموده و تعیین است که شرکت سازنده افراد زیادی را روی این بخش گذاشته است. طراحان گرافیک بازی تا حدی به این بخش اهمیت دادند که می توان گفت بازی هل بلید 2 از لحاظ گرافیکی جزو برترین عناوین این چند سال اخیر است و این موضوع باعث شده که یک بازی سنگین باشد.

هل بلید 2 برای سخت افزارهای قدیمی یک چالش بزرگ است. مخصوصاً اینکه این بازی برای عملکرد مناسب به سیستم های ارتقاء تصویر مثل DLSS و FSR اتکا نموده که در کارت های گرافیکی قدیمی وجود ندارند. نکته مثبت اینجاست که برخلاف بسیاری از بازی ها، هل بلید 2 از لحاظ عملکردی بهینه طراحی شده است. در نتیجه با کمی تغییر در تنظیمات شما می توانید یک تجربه خوب و بهینه از این بازی داشته باشید. مخصوصاً اینکه DLSS 3 در این بازی به شدت خوب عمل نموده و با استفاده از آن شما نرخ فریم خوبی را حتی با سخت افزار پایین رده تجربه خواهید کرد.

قبل از اینکه به راهنمای تنظیمات بازی بپردازیم، بگذارید نگاهی به سیستم مورد احتیاج برای تجربه بازی هل بلید 2 بیاندازیم.

سیستم مورد احتیاج برای تجربه بازی هل بلید 2 روی کامپیوتر

کمترین سیستم مورد احتیاج برای اجرای بازی هل بلید 2 (گرافیک در حالت Low و رزولوشن 1080p)

 • پردازنده اصلی: Intel i5-8400 یا AMD Ryzen 5 2600
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GTX 1070 یا AMD RX 5700 یا Intel Arc A580
 • اندازه رم گرافیکی: 6 گیگابایت
 • اندازهم رم سیستم: 16 گیگابایت
 • حافظه مورد احتیاج: 70 گیگابایت از نوع حافظه جامد (SSD)

سیستم مورد احتیاج برای اجرای این بازی در حالت معمولی (گرافیک در حالت Medium و رزولوشن 1080p)

 • پردازنده اصلی: Intel i5-9600 یا AMD Ryzen 5 3600X
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GTX 2070 یا AMD RX 5700XT یا Intel Arc A580
 • اندازه رم گرافیکی: 8 گیگابایت
 • اندازهم رم سیستم: 16 گیگابایت
 • حافظه مورد احتیاج: 70 گیگابایت از نوع حافظه جامد (SSD)

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی هل بلید 2 (گرافیک در حالت High و رزولوشن 1440p)

 • پردازنده اصلی: Intel i7-10700K یا AMD Ryzen 5 5600X
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia RTX 3080 یا AMD RX 6800 XT یا Intel Arc A770
 • اندازه رم گرافیکی: 8 گیگابایت
 • اندازهم رم سیستم: 16 گیگابایت
 • حافظه مورد احتیاج: 70 گیگابایت از نوع حافظه جامد (SSD)

سیستم مورد احتیاج برای اجرای این بازی در بالاترین حالت ممکن (حالت گرافیکی High و رزولوشن 4K)

 • پردازنده اصلی: Intel i5-12600K یا AMD Ryzen 5 5700X
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia RTX 4080 یا AMD RX 7000 XTX
 • اندازه رم گرافیکی: 12 گیگابایت
 • اندازهم رم سیستم: 16 گیگابایت
 • حافظه مورد احتیاج: 70 گیگابایت از نوع حافظه جامد (SSD)

همانطور که مشاهده می کنید اجرای بازی هل بلید 2 برای یک سخت افزار معمولی هم سخت است. در نتیجه بهتر است شما بهینه ترین تنظیمات را برای دستگاه خود انتخاب کنید تا در اجرای بازی مشکل نداشته باشید. دقت کنید که بازی هل بلید 2 از عناوینی است که احتیاج به نرخ فریم بالا ندارد. در نتیجه با رعایت تعادل میان کیفیت و عملکرد شما یک تجربه روان و با کیفیت بصری بسیار خوب خواهید داشت.

با توجه به سیستم مورد احتیاج این بازی شما چند نکته متوجه خواهید شد. اول این که بازی هل بلید 2 به شدت به کارت گرافیکی وابسته است و اهمیت کمی به پردازنده اصلی می دهد. در نتیجه شما با یک پردازنده مرکزی میان رده نیز می توانید این بازی را به راحتی تجربه کنید. چیزی که اهمیت دارد کارت گرافیکی است. با توجه به تست های عملکردی و وجود سیستم DLSS کارت های انویدیا برای تجربه این بازی بهتر هستند ولی نکته اینجاست که مقدار رم گرافیکی نیز اهمیت دارد که ممکن است برای بسیاری از افراد محدودیت به حساب بیاید.

نکته جالب اینجاست که این تنظیمات پیشفرض بر این اساس عمل می نمایند که شما از سیستم ارتقاء تصویر خود بازی بهره ببرید. حال اگر شما از سیستم های دیگر بهره ببرید عملکرد بهتری را مشاهده خواهید کرد که یک نکته مثبت است. همانطور که بارها گفتیم سیستم DLSS در اینجا عملکرد بهتری از خود نشان می دهد و در نتیجه اگر کارت گرافیکی انویدیا دارید، حتماً از آن بهره ببرید.

یکی از کارهایی که بیشتر گیمرها برای افزایش نرخ فریم انجام می دهند کاهش سطح گرافیکی بازی به Low است. نکته جالب اینجاست که بازی هل بلید 2 حتی در این حالت هم به شدت قوی عمل نموده و ظاهر بسیار زیبایی دارد. همینطور اینکه این بازی مشکل عملکردی چندان زیادی ندارد و فقط در زمینه کنسول های دستی مثل استیم دک این مشکل وجود دارد که به علت آن است که بازی هل بلید 2 برای این دستگاه ها بهینه نشده است.

قسمت جالب اینجاست که بازی هل بلید 2 رفتار متفاوتی با کارت های گرافیکی گران تر دارد. برای مثال اگر شما از DLSS با کارت گرافیکی 4060 بهره ببرید حدود 30 درصد افزایش فریم خواهید داشت. این در صورتی است که با استفاده از کارت هایی مثل 4070 این افزایش نرخ فریم به 50 تا 60 درصد هم خواهد رسید که یک رقم بسیار خوب برای یک سیستم ارتقاء تصویر است.

بازی هل بلید 2 برای مانیتورهای اولترا واید هم بهینه شده است. در نتیجه کاربران با مانیتورهای بزرگ هم می توانند از این بازی به راحتی استفاده نموده و تجربه بهتری هم حتی داشته باشند. به طور کلی این بازی بسیار سینماتیک طراحی شده و همین موضوع باعث شده که شرکت سازنده علاقه خاصی به صفحه های بزرگ داشته باشد.

راهنمای برترین تنظیمات برای اجرای بازی هل بلید 2 روی کامپیوتر

سیستم DLSS 3 عملکرد بسیار خوبی در این بازی دارد ولی مشکل اینجاست که بسیاری از گیمرها به آن دسترسی ندارند. در نتیجه برای یک تجربه خوب در بازی هل بلید بهتر است شما از سیستم تنظیمات پیشفرض صرف نظر کنید و خودتان به صورت دستی موارد مختلف را تغییر دهید. نکته اینجاست که بازی هل بلید 2 از لحاظ بصری به شدت زیبا طراحی شده است و در نتیجه در هر حالتی کاربر تجربه خوبی را خواهد داشت.

Motion Blur: اگر شما تأثیری که این حالت روی بازی می گذارد را دوست ندارید می توانید آن را خاموش کنید. نکته اینجاست که کم کردن یا خاموش کردن کامل آن هیچ اثری روی نرخ فریم بازی ندارد ولی برای بسیاری از افراد این ظاهر Motion Blur چندان جالب نیست.

Custom Upscaler: سیستم ارتقاء تصویر پیش فرض بازی را به طور کامل کنار بگذارید به علت اینکه کاربرد چندانی ندارد. بهتر است شما از سیستم FSR و DLSS بهره ببرید که هر دو هم سریع تر و هم قوی تر هستند. همینطور اینکه استفاده از سیستم های ارتقاء تصویر در حالت Performance نرخ فریم بازی را به شدت بالا خواهد برد و تجربه خوبی را به کاربران ارائه خواهد داد.

Frame Generating: این سیستم تنها برای کارت های گرافیکی سری 40 انویدیا در دسترس است. در نتیجه اگر شما به این کارت ها دسترسی دارید، قطعاً از آن بهره ببرید. نکته جالب اینجاست که با روشن کردن آن نرخ فریم بازی از 56 به 91 ارتقاء پیدا کرد که نشان می دهد یک رشد بسیار زیاد در روشن کردن این قابلیت وجود دارد.

Variable Refresh Shading: هدف اصلی این سیستم ارتقاء عملکرد بازی در شرایط مختلف بوده و در هرجایی در بازی می تواند عمل کند. این سیستم به صورت پیشفرض روشن است و با خاموش کردن آن ثبات نرخ فریم شما بالاتر خواهد رفت. مگرنه از لحاظ عملکردی رشدی نخواهید دید.

Antialiasing: هر دو سیستم FSR و DLSS از این قابلیت بهره می برند و در نتیجه احتیاجی به روشن کردن آن در صورت استفاده از آن ها نیست. با این حال اگر از آن استفاده می کنید هیچ فرقی بین حالت زیاد و کم آن وجود نداشته و در نتیجه تأثیر خاصی در عملکرد ندارد.

Post Prcessing Quality: تغییر این سیستم نیز در عملکرد بازی تفاوتی ایجاد نکرد پس آن را در حالت High نگه دارید.

Effects Quality: کم کردن آن از High به Low تنها 1 فریم به عملکرد بازی اضافه می نماید و در نتیجه بهتر است آن را در بالاترین حالت قرار دهید.

Reflection Quality: کم کردن این حالت تنها یک فریم به بازی اضافه می نماید. در نتیجه بهتر است آن را در حالت High قرار دهید به علت اینکه اثر بصری آن زیاد بوده و کیفیت بازی را کم می نماید.

Shadow Quality: کم کردن این حالت تأثیر چندانی در بازی ندارد ولی نکته اینجاست که در شرایط خاص ضروری است. در نتیجه اگر آن را کم کنید مسئله ای پیش نمی آید و به ندرت تفاوت آن را با بالاترین حالت متوجه خواهید شد.

Global Illumination Quality: این تنظیمات هم برای ثبات بازی بهتر است. یعنی اگر آن را کم کنید افزایش فریم نخواهید داشت ولی ثبات فریم های شما بهتر شده و بازی عملکرد بهتری نسبت به قبل دارد.

Volumetrics: کم کردن این سیستم ها عملکرد بازی را نسبت به قبل بهتر نموده و در نتیجه ارزش آن را دارد.

Texture Quality: این سیستم را در حالت High نگه دارید. به علت اینکه کم کردن آن هیچ تغییری در بازی ایجاد نمی نماید و از طرفی ظاهر بازی را به شدت بدتر می نماید.

View Distance: گذاشتن این قابلیت در حالت Low تنها 1 فریم به بازی اضافه می نماید، در نتیجه آن را نیز در بالاترین حالت خود بگذارید.

Foliage Detail: کم کردن این حالت هم تنها یک فریم به عملکرد بازی اضافه می نماید. در نتیجه به High متکی باشید.

با نگاه به این تنظیمات شما با خود می گویید که بیشتراً تأثیری ندارند ولی به صورت جمعی شما اثر را مشاهده خواهید کرد. به این شکل که اگر شما چند عدد از این تنظیمات را تغییر دهید، عملکرد بازی به شدت بهتر خواهد شد و در نتیجه منطقی است که در صورت احتیاج شما چند عدد از آن ها را بهتر کنید. حال روند پیشنهادی برای استفاده از این تنظیمات به صورت زیر است:

 • Motion blur: روی 0
 • Custom upscaler: در حالت DLSS/FSR 3 on Quality
 • Variable rate shading: به شکل Off
 • Shadow quality: در حالت Low
 • Global illumination quality: در حالت Low
 • Volumetrics: به صورت Low
 • هر چیز دیگری: دل حالت High

چیزی که در بایز هل بلید 2 اهمیت دارد این است که سیستم شما توانایی و کشش اجرای این بازی را داشته باشد. در نتیجه ریسک نکنید. اگر دستگاه شما نتواند این بازی را اجرا کند هرچه تنظیمات را تغییر دهید هم بهتر نخواهد شد. مخصوصاً اینکه این بازی از لحاظ بصری به شدت زیبا بوده و فدا کردن این زیبایی برای یک تجربه معمولی چندان جالب به نظر نمی رسد.

منبع: Rockpapershotgun

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2256

به "راهنمای برترین تنظیمات بازی Hellblade 2؛ تعادل میان زیبایی و عملکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای برترین تنظیمات بازی Hellblade 2؛ تعادل میان زیبایی و عملکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید