حذف تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه های مخابراتی آمریکا 1.8 میلیارد دلار هزینه دارد

به گزارش ایستگاه بازی، بر اساس یک گزارش جدید از سوی کمیسیون ارتباطات فدرال، حذف تجهیزات هواوی و ZTE برای اپراتورهای مخابراتی کوچک در آمریکا حدود 1.8 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این گزارش برآورد نموده که تا 1.6 میلیارد دلار این هزینه از سوی دولت آمریکا جبران خواهد شد اما کنگره هنوز تامین این مبلغ را تایید ننموده است.

حذف تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه های مخابراتی آمریکا 1.8 میلیارد دلار هزینه دارد

دولت آمریکا از ماه ها قبل نگرانی شدید خود را در خصوص استفاده از تجهیزات هواوی و ZTE در شبکه های مخابراتی این کشور مطرح نموده است اما هنوز هم بسیاری از اپراتورهای مخابراتی کوچک به دلیل هزینه بالای حذف این تجهیزات، با این موضوع دست و پنجه نرم می نمایند. به عنوان مثال، یکی از این شرکت ها به نام Eastern Oregon گفته که تعویض تجهیزات 500 هزار دلاری هواوی برای این شرکت حدود 1.5 میلیون دلار هزینه دارد که برای یک شرکت کوچک هزینه بسیار بالایی محسوب می گردد. حالا این گزارش جدید نشان می دهد که چنین مسئله ای برای بسیاری از اپراتورها مسئله ای جدی به حساب می آید.

این گزارش مشخصا به اپراتورهایی پرداخته که از طرف صندوق خدمات همگانی یاری اقتصادی دریافت می نمایند و هدف آن یاری به فعالیت اپراتورها در مناطق محروم است. این گزارش البته به تمام شرکت هایی که از تجهیزات هواوی یا ZTE استفاده می نمایند نپرداخته و شاید در این میان اپراتورهای واجد شرایطی وجود داشته باشند که هنوز جزییات مربوط به تجهیزات خود را گزارش نداده اند. به همین خاطر شاید هزینه واقعی حذف تجهیزات چینی از 1.8 میلیارد دلار تخمین زده شده هم بیشتر گردد.

در ماه ژوئن، کمیسیون ارتباطات فدرال شرکت های هواوی و ZTE را رسما به عنوان شرکت های خطرناک برای امنیت ملی اعلام نمود و به اپراتورها اعلام شد که دیگر نمی توانند از یارانه های فدرال برای خرید تجهیزات این شرکت ها استفاده نمایند. اما هنوز برای حذف تجهیزات هواوی و ZTE از اپراتورها کار چندانی صورت نگرفته زیرا بسیاری از شرکت ها بدون یاری دریافت از دولت نمی توانند چنین کاری را انجام دهند.

در کنار این گزارش، رییس کمیسیون ارتباطات فدرال هم بیانیه ای منتشر نموده که در آن از کنگره خواسته شده اقدامات لازم برای تامین بودجه موردنیاز به منظور حذف تجهیزات چینی از اپراتورهای مخابراتی انجام گردد.

  • خط زمانی تحریم هواوی از سوی آمریکا؛ مروری بر تمام اتفاقات یک سال اخیر

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1151

به "حذف تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه های مخابراتی آمریکا 1.8 میلیارد دلار هزینه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف تجهیزات هواوی و ZTE از شبکه های مخابراتی آمریکا 1.8 میلیارد دلار هزینه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید