جزئیات جدید از نامه مهم روحانی به پوتین

به گزارش ایستگاه بازی، سخنگوی دولت درباره نامه روحانی به پوتین گفت: این نامه در ادامه هماهنگی های طرفین درباره این مسائل و آینده همکاری های ایران و روسیه بود.

جزئیات جدید از نامه مهم روحانی به پوتین

به گزارش خبرنگاران، علی ربیعی سخنگوی دولت در پرسش و پاسخ مکتوب این هفته خود به موضوع ارسال نامه ای از سوی حسن روحانی به پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرد و در پاسخ به پرسشی درباره نامه اخیر روحانی به پوتین و نتیجه بخشی مذاکرات ظریف - پوتین گفت: ایران و روسیه منافع و نگرانی های مشترک فراوانی دارند که لازمه رسیدگی به آنها، ارتباط مستمر میان مقامات دو کشور است. این نامه نیز در ادامه هماهنگی های طرفین درباره این مسائل و آینده همکاری های ایران و روسیه بود. زمانی که ایالت متحده دشمنی بی سابقه ای را با ملت ایران و روسیه در زمینه های گوناگون در پیش گرفته، تبادل ایده میان روسای جمهور امری طبیعی و به منظور تسریع در پیشرفت امور است.

او ادادمه داد: گاهی ضروری است که بخشی از این هماهنگی ها در سطح وزرای خارجه صورت بگیرد و گاهی وارد شدن روسای جمهور ضروری است. سفر آقای ظریف همراه همراه با انتقال پیام رئیس جمهور به آقای پوتین، یک تلاش پیروز دیپلماتیک در هر دو سطح مزبور بود.

ربیعی گفت: به طور کلی این سفر دو هدف داشت یکی در خصوص تلاش آمریکا برای ادامه محدودیت های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران بود که لازم بود مجدداً مذاکراتی در سطوح عالی با فدراسیون روسیه صورت گیرد. هدف دیگر نیز تمدید قراردادی است که از بیست سال پیش با فدراسیون روسیه در همه زمینه ها داشته ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1092

به "جزئیات جدید از نامه مهم روحانی به پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از نامه مهم روحانی به پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید