توانایی نظامی آمریکا برای جنگ احتمالی با کره شمالی چقدر است

به گزارش ایستگاه بازی، ایالات متحده نیروهای زمینی، هوایی و دریایی بسیاری را در کره جنوبی و همچنین در ژاپن و غرب اقیانوس آرام مستقر نموده تا بتواند برای مقابله با وضعیت اضطراری احتمالی در شبه جزیره کره وارد عمل گردد.

توانایی نظامی آمریکا برای جنگ احتمالی با کره شمالی چقدر است

به گزارش ایستگاه بازی، کایل میزوکامی، کارشناس مسائل دفاعی و امنیت ملی مستقر در سان فرانسیسکو در مطلبی برای نشنال اینترست درباره توانایی نظامی آمریکا در آن منطقه نوشته است: اولین نیروهای آمریکا که در درگیری کره شمالی-کره جنوبی وارد می شوند، آن هایی هستند که اکنون در کره جنوبی مستقر شده اند. در عرصه میدانی، ارتش آمریکا هر 9 ماه یک بار یک تیپ مسلح را به صورت گردشی در کره جنوبی مستقر می نماید و اکنون تیپ دوم تیم جنگی و لشکر یکم سواره آنجا هستند. هر تیپ متشکل از 3500 سرباز و شامل سه گردان مسلح ترکیبی، یک گردان سواره شناسایی، یک گردان توپخانه، یک واحد مهندسی و یک گردان پشتیبان تیپ است. تیم های رزمی تیپ زرهی معمولاً از 100 تانک آبرامز ام 1ای2، 100 خودروی زره پوش جنگی برادلی ام2ای3 و هجده توپ خود کششی سری های ام109 تشکیل می شوند.

این ارتش در کره جنوبی همچنین شامل تیپ هوانوردی ضربت لشکر دوم پیاده نظام مجهز به حدود 60 بالگرد تهاجمی آپاچی، بلک هاوک و چینوک است. تیپ 210 توپخانه مجهز به سامانه های راکت پرتاب چندگانه ام270، آتش دوربرد توپخانه ای فراهم می نماید و تیپ 35 آتشبار دفاع هوایی پوشش موشک پاتریوت برای پایگاه های نیروی هوایی اوسان و سوون فراهم می نماید. این تیپ 35 همچنین رادار دفاع موشکی ای ان/تی پی وای-2 و شش خودروی پرتاب تاد دارد که اخیرا برای تقویت دفاع ضد موشکی به این کشور اعزام شده اند.

دیگر مولفه های اصلی قدرت آمریکا در شبه جزیره کره، هوانوردی تاکتیکی آمریکاست. نیروی هوایی آمریکا بال پنجاه و یکم جنگنده در پایگاه هوایی اوسان دارد که ناوگانی متشکل از اسکادران جنگنده های تهاجمی ای-10سی تاندربولت 2 و اسکادران سی و شش جنگنده های فالکون اف-16سی/دی می گردد. بال هشتم جنگنده ها در پایگاه هوایی کونسان هم شامل اسکادران 35 و 80 جنگنده ها است که در مجموع چهل و پنج اف-16سی/دی است. ای-10سی ها ماموریت پشتیبانی هوایی نزدیک دارند، در حالی که اف-16سی/دی ها مسوول بازدارندگی هوایی، پشتیبان هوایی نزدیک و ضد هوایی هستند.

ایالات متحده فراتر از شبه جزیره کره هم نیروهای آماده مداخله دارد. نیروهای نظامی آمریکا در ژاپن شامل ناو هواپیمابر یواس اس رونالد ریگان، دو رزم ناو با موشک راهنمایی شونده و هفت ناوشکن با موشک راهنمایی شونده است. بسیاری از رزم ناوها به قابلیت دفاع موشکی بالستیک مجهز هستند؛ دو ناوشکن فیتزجرالد و مک کین به دلیل برخورد با کشتی های غیر نظامی از دسترس خارج هستند. کشتی های جنگی ریگان و کشتی های سطحی هم همگی در یوکوسوکا ژاپن مستقر هستند.

جنوب ژاپن در ساسبو منزلگاه کشتی تهاجمی آبی-خاکی یواس اس بونهوم ریچارد و کشتی های آبی -خاکی نیروی ضربت است. این نیروی آبی -خاکی در مجموع می تواند یک گردان پیاده نظام دریایی مسلح را منتقل کند. پایگاه ساسبو همچنین منزلگاه ناوگان هفتم شامل چهار مین زداست. نتیجه این امر نیرویی است که می تواند طیفی از عملیات های گسترده، از دفاع موشک بالستیک تا تهاجم آبی -خاکی را اجرا کند.

در شمال ژاپن، ناوگان دیگری از نیروی هوایی آمریکا در میساوا مستقر هستند. این ناوگان متخصص سرکوب دفاع هوایی دشمن است و برای انهدام رادارهای دشمن، سامانه های موشکی و تسلیحاتی آموزش دیده اند تا دست هواپیماهای خودی برای پرواز بر فراز منطقه عملیات باز باشد.

یگان های تفنگداران دریایی نیز در سراسر ژاپن مستقر هستند. سه اسکادران از یگان های بالگرد تفنگداران دریایی در پایگاه هوایی ام سی ای اس فوتنما در جزیره اوکیناوا مستقر هستند. نیروهای ضربت تفنگداران و گروه های زیر مجموعه آن ها هم در همانجا مستقر هستند.

در اوکیناوا هم پایگاه هوایی کادنا قرار گرفته است که منزلگاه اسکادران های جنگنده است. کادنا از بعد فاصله از یک نبرد بالقوه در شبه جزیره کره دور است اما همچنان در برد موشکی قرار گرفته است و می تواند یک قطب پشتیبان منطقه ای برای نیروی هوایی آمریکا باشد.

دیگر پایگاه مهم آمریکا در اقیانوس آرام، گوآم است که منزلگاه اسکادران 15 زیر دریایی و چهار زیر دریایی تهاجمی هسته ای مستقر در جلو با پشتیبانی یواس اس فرانک کیبل محسوب می گردد. یگان های جنگ افزار ویژه دریایی هم در این جزیره مستقر هستند. یک واحد تاد سال 2013 برای حفاظت مقابل موشک های بالستیک میان برد کره شمالی در این جزیره مستقر شد.

پایگاه نیروی هوایی اندرسون هم در گوآم است. اندرسون معمولا میزبان طیفی از هواپیماهای سنگین شامل بمب افکن استراتژیک لنسر بی -1بی، تانکرهای کی سی-135 و پهپادهای آرکیو-4 گلوبال هاوک است. پایگاه اندرسون به عنوان یک نقطه شروع عملیات بمب افکن ها علیه ویتنام شمالی عمل کرد و امروز در صورت تشدید وخامت اوضاع در کره می تواند شاهد پرواز بی -1بی ، بی 2ای و بی -52اچ باشد.

نیروهای آمریکایی در شمال غرب اقیانوس آرام قابل توجه هستند که بالغ بر دو تیپ رزمی زمینی، تقریباً هفت بال جنگنده و هواپیمای تهاجمی، تعدادی بمب افکن استراتژیک، یک ناو هواپیمابر، زیردریایی، صدها موشک کروز و یک کارگروه حمله آبی -خاکی است. این نیرو قابلیت دارد که به سرعت با نیروهای جنگی بسیار بیشتری از هاوایی و آلاسکا از جمله با جنگنده های اف-22ای رپتورز، نیروهای هوابرد و ناوهواپیمابر، زیردریایی و بمب افکن تقویت گردد. این نیرویی قابل انعطاف است که توانایی انجام انواع کارها را دارد، از تسکین فاجعه تا جنگ.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 326

به "توانایی نظامی آمریکا برای جنگ احتمالی با کره شمالی چقدر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانایی نظامی آمریکا برای جنگ احتمالی با کره شمالی چقدر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید