تنوع زیستی و گردشگری پایدار در کنار هم رشد پیدا می نمایند

به گزارش ایستگاه بازی، ایسنا/ براساس سخنان معاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان، تنوع زیستی و گردشگری پایدار در کنار هم رشد پیدا می نمایند.

تنوع زیستی و گردشگری پایدار در کنار هم رشد پیدا می نمایند

نبی الله قائدرحمتی در نشست تخصصی با موضوع نقش تورهای جهانگردی در حفاظت از محیط زیست و جهانگردی پایدار با موضوع جلوگیری از تحریف که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، اداره کل حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و با حضور تورهای جهانگرددی مجاز در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار گردید، اظهار کرد: برای جلوگیری از تخریب محیط زیست با محدود زمانی و مکانی روبرو ایم و این محدودیت ها برای هماهنگی با دستگاه های اجرای لرستان است.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی لرستان در حفظ محیط زیست نقش اساسی دارند، بیان نمود: برای حفاظت از محیط زیست بخشی نگری نگردد، چرا که متعلق به همگان است.

معاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان از اجرای طرح جامع منطقه ها تحت مدیریت استان اطلاع داد و گفت: این مهم در کارگروه آمایش و در شورای توسعه استان مصوب شد که چنانچه قرار است جهانگردی در منطقه ها تحت امر محیط زیست انجام گردد، در راستا و هماهنگ با این طرح باشد و به عبارت دیگر جهانگردی مسئولانه را در منطقه ها تحت مدیریت داشته باشیم.

قائدرحمتی بر آموزش به جامعه هدف و جهانگردان تاکید و مطرح نمود: در منطقه ها تحت مدیریت جامعه هدف روستاها و عشایر هستند و درصدد بودیم که سود و منفعت جهانگردان به این جامعه هدف برسد و باید همه موضوعات در کنار هم دیده گردد.

وی با بیان اینکه لرستان، استانی پرپتانسیلی در زمینه تالاب ها، سدها، رودخانه ها و ... است بگونه ای که 130 رودخانه دائمی و فصل به طول 9000 کیلومتر در لرستان وجود دارد، اضافه نمود: این مهم می تواند هدف جهانگردی باشد.

معاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان بیان نمود: در راستا مهاجرت پرندگان قرار داریم و میراث فرهنگی می تواند در این بخش با همکاری محیط زیست برنامه های جهانگردی در نظر بگیرد.

قائدرحمتی گفت: لرستان ایران کوچکی است که چهار اقلیم در آن وجود دارد و در تمام فصول سال می توانیم جهانگرد را با حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی در استان داشته باشیم.

وی بیان نمود: تنوع زیستی و جهانگردی پایدار در کنار هم رشد پیدا می نمایند و تنوع زیستی و حفاظت از محیط زیست یکی از ضروریاتی است که در راستای رونق جهانگردی باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

معاون فنی حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به منظور جلوگیری از بروز آسیب به چشم اندازها و تنوع زیستی باید در قالب طرح ارزیابی اثرات زیست محیطی حتما دیده گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1872

به "تنوع زیستی و گردشگری پایدار در کنار هم رشد پیدا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنوع زیستی و گردشگری پایدار در کنار هم رشد پیدا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید