ایران قیمت نفت خود در بازار آسیا را کاهش داد

به گزارش ایستگاه بازی، شرکت ملی نفت ایران قیمت نفت سبک خود را برای ماه فوریه یک دلار و 80 سنت بالاتر از متوسط عمان-دوبی مشخص نموده که 5 سنت نسبت به ماه گذشته کاهش نشان می دهد.

ایران قیمت نفت خود در بازار آسیا را کاهش داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت ایران به منظور حفظ رقابت پذیری خود نسبت به سایر عرضه کنندگان نفت خاورمیانه، قیمت رسمی نفت خود برای بازار آسیا در ماه فوریه را کاهش داده است.

یک منبع اگاه گفت، شرکت ملی نفت ایران قیمت نفت سبک خود را برای ماه فوریه یک دلار و 80 سنت بالاتر از متوسط عمان-دوبی مشخص نموده که 5 سنت نسبت به ماه گذشته کاهش نشان می دهد.

در حالی که احتمال وضع مجدد تحریم ها از سوی آمریکا دور از ذهن نیست، تهران در کوشش است تا با کاهش قیمت نفت خود نسبت به سایر نفت های خاورمیانه مشتریان مهم آسیایی خود را حفظ کند.

با کاهش خرید نفت چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از ایران، میزان صادرات نفت این کشور به کشورهای آسیایی در ماه نوامبر به پایین ترین رقم از آوریل 2016 تاکنون رسید.

شرکت ملی نفت ایران قیمت نفت خود در بازار شمال غرب اروپا را برای ماه فوریه عمدتا بدون تغییر حفظ نموده، اما نفت خود برای فروش به پالایشگاه های منطقه مدیترانه و همچنین فروش از بندر سیدی کریر مصر را گران نموده است.

میزان فراوری نفت ایران به حدود 3.8 میلیون بشکه در روز می رسد.

28

منبع: تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 574

به "ایران قیمت نفت خود در بازار آسیا را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران قیمت نفت خود در بازار آسیا را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید