اعمال محدودیت تامین گاز صنایع سیمان و فولاد اصفهان

به گزارش ایستگاه بازی، سخنگوی صنعت برق اصفهان گفت: به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیت گاز بر صنایع هم اعمال شده که شامل نیروگاه های تولید برق هم می شود؛ این محدودیت به صنایع سیمانی و فولادی استان اعمال شده است.

اعمال محدودیت تامین گاز صنایع سیمان و فولاد اصفهان

خبرنگاران اصفهان - محمدرضا نوحی گفت: باتوجه به سرمای شدید و افزایش مصرف گاز خانگی، محدودیت گاز بر صنایع اعمال شده که شامل نیروگاه های تولید برق هم می شود، وقتی گاز نیروگاه ما کم باشد، تولید برق هم کم می شود، به همین دلیل به مصرف کننده های صنایع فولاد خودمان اعلام کردیم که فعلا باید مصرف برق خود را به حداقل ممکن کاهش دهید.

او گفت: صنایع سیمانی هم اعلام شده تولید خود را تعطیل نکنند، اما فعلا با یک کوره کار کنند؛ بنابراین به این دو صنعت اعلام شده مصرف خود را کم کنند تا در بخش خانگی دچار کمبود گاز و همچنین برق نشویم، چون اگر گاز دچار افت شود، تولید برق نیز کاهش می یابد.

مدیرعامل شرکت سیمان اصفهان نیز در این باره گفت: شرکت توزیع برق 10 روز قبل به ما گفت مقداری از مصرف برق خود را کم کنید، ما هم مصرف برق را کاهش دادیم؛ الان به ما اعلام کردند مصرف برق را بیشتر کاهش دهید.

او گفت با کاهش مصرف برق، ظرفیت تولید ما به نصف کاهش پیدا می کند؛ ولی قیمت سیمان افزایش پیدا نمی کند، چون موقتا و به مدت 3 روز برای مسئله ای ایجاد نخواهد کرد.

ص

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1981

به "اعمال محدودیت تامین گاز صنایع سیمان و فولاد اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت تامین گاز صنایع سیمان و فولاد اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید