اتصال اردبیل، سنندج، شهرکرد و بجنورد به شبکه ریلی در سال آینده

به گزارش ایستگاه بازی، وزیر راه و شهرسازی گفت: سال آینده استان های اردبیل، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی به شبکه ریلی کشور متصل خواهند شد.

اتصال اردبیل، سنندج، شهرکرد و بجنورد به شبکه ریلی در سال آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمد اسلامی گفت: با تأمین منابع، 16 هزار کیلومتر به خطوط اصلی ریلی کشور اضافه خواهد شد. به همین میزان ما راه آهن در دست مطالعه و اقدام داریم که شامل هم خطوط دوم ریلی برای بالا بردن ضریب اطمینان خط و هم برقی کردن خطوط راه آهن می شود.

وی گفت: برقی کردن خط راه آهن تهران - مشهد متأسفانه در سال های گذشته با موانعی روبرو شد که تا به امروز تحقق نیافته است، اما برنامه برقی کردن این خط راه آهن را در دست اقدام داریم و به طور کلی فرهنگ برقی کردن راه آهن کشور را پایه گذاری می کنیم و گسترش می دهیم.

وزیر راه و شهرسازی از هفت طرح مهم اثرگذار در حوزه راه آهن نام برد و اضافه نمود: سال آینده استان های اردبیل، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شاقتصادی به شبکه ریلی کشور متصل خواهدد شد.

اسلامی ادامه داد: راه آهن چابهار- زاهدان هم پیشرفت رو به جلویی دارد و همه قطعات آن تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: راه آهن یزد اقلید هم طرح مهم دیگری است که منطقه معادن ما در استان های یزد، فارس و اصفهان را به هم متصل می کند و سهم مهمی در حمل بار معادن و صنایع این منطقه دارد که به شبکه ریلی کشور متصل می شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تکمیل و افتتاح خط آهن تبریز از میانه به بستان آباد گفت: خط آهن بستان آباد به سمت تبریز تا ایستگاه خاوران هم در ماه های آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

اسلامی اضافه نمود: اتصال خط آهن رشت به بندر کاسپین انزلی هم طرح دیگری است که به طور فعال در دست اجراست.

وی گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم حدود 50 درصد طول خطوط ریلی افزایش پیدا کرد و ما امیدواریم با تزریق منابع تا 16 هزار کیلومتر دیگر به خطوط اصلی ریلی کشور اضافه کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1312

به "اتصال اردبیل، سنندج، شهرکرد و بجنورد به شبکه ریلی در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال اردبیل، سنندج، شهرکرد و بجنورد به شبکه ریلی در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید