شروع تعمیرات اساسی پالایشگاه تهران

به گزارش ایستگاه بازی، تعمیرات اساسی واحد تقطیر جنوبی شرکت پالایش نفت تهران مطابق برنامه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از امروز شروع شد.

شروع تعمیرات اساسی پالایشگاه تهران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از شرکت پالایش نفت تهران، از مهم ترین اقدامات این مرحله از تعمیرات اساسی می توان به تعویض پکینگ (Packing) تعدادی از بسترهای برج های 151 و 102، تعویض 50 درصد بدنه و سقف کوره 101 (که جهت بحرانی این تعمیرات اساسی است)، تعویض تیوب نمونه در قسمت تشعشع و جابجایی کوره های 101 و 151 و 102 تعویض ظرف V-152، نوسازی جهت آب کولینگ شمال و غرب واحد، نصب مبدل تازه E-615 و تعمیر 75 دستگاه مبدل حرارتی در واحد تقطیر اشاره نمود.

بعلاوه انجام تعداد 200 دستور کار عملیاتی علاوه بر درخواست و دستور کارهای بازرسی فنی، زیر نظر مهندسین خدمات فنی و مهندسی و بهره برداری را می توان از دیگر اقدامات مهم این تعمیرات اساسی برشمرد.

واحد تقطیر وظیفه پالایش روزانه 125 هزار بشکه نفت خام را جهت ادامه فعالیت های پالایش واحدهای پایین دستی بر عهده دارد که محصولات آن شامل LPG، بنزین سبک و سنگین، نفتا، نفت سفید و دیزل، ته مانده اتمسفریک، خوراک واحد آیزوماکس، خوراک روغن سازی ها و وکیوم باتوم است.

تعمیرات اساسی واحد تقطیر شرکت پالایش نفت تهران پیش تر هر سه سال یک بار انجام می شد، اما هم اکنون به علت روزآمدی تجهیزات فنی و پالایشگاهی آن هر چهار سال یک بار انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1701

به "شروع تعمیرات اساسی پالایشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تعمیرات اساسی پالایشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید