6وسیله آشپزخانه را با خیال راحت دور بیندازید

به گزارش ایستگاه بازی، فرهنگ مصرف گرایی که بیشتر جوامع به سمت آن هدایت می شوند یعنی میل به خرید وسایل، بیش از حد نیاز. به طوری که شاید برخی وسایل در خانه های ما سال به سال مورد استفاده قرار نگیرند؛ اما ما آن ها را می خریم.

6وسیله آشپزخانه را با خیال راحت دور بیندازید

گاهی اوقات ماه ها حقوق خود را پس انداز می کنیم که برخی از وسایل غیر ضروری را تهیه کنیم. سپس می شویم نگهبان و مسئول تمیز کردن آنها.

به گزارش ریدرز دایجست؛ فرهنگ مصرف گرایی که بیشتر جوامع به سمت آن هدایت می شوند یعنی میل به خرید وسایل، بیش از حد نیاز. به طوری که شاید برخی وسایل در خانه های ما سال به سال مورد استفاده قرار نگیرند؛ اما ما آن ها را می خریم. گاهی اوقات ماه ها حقوق خود را پس انداز می کنیم که برخی از وسایل غیر ضروری را تهیه کنیم. سپس می شویم نگهبان و مسئول تمیز کردن آنها.

آن وقت مجبوریم در هر خانه تکانی وسایلی که هیچ کار مفیدی برای ما انجام نمی دهند را گردگیری کنیم و جایشان را عوض کنیم و اگر اتفاقی برای این وسایل بیفتد به شدت غصه می خوریم.

حالا بیایید از آشپزخانه شروع به شناسایی و اگر موافق هستید شروع به حذف وجود زاید این وسایل کنیم. اهمیت این موضوع در اینجاست که سلامت دست و پای ما مهم تر از تمیز کردن وسایلی است که به هیچ دردی نمی خورند. گاهی اوقات ما سال ها از بدن خود برای مراقبت از این وسایل کار می کشیم و درد هایی مانند آرتروز و گرفتگی عضلات را تحمل می کنیم.

ما با حذف این وسایل غیرضروری، به بدن و وقت خودمان احترام می گذاریم. شما می توانید نه تنها در آشپزخانه بلکه با دیدگاهی نو به خانه خود، هر آنچه که در خانه غیر ضروری است را حذف کنید

ریچل جونز، موسس سایت نوریشینگ مینیمال، بر این عقیده است: اگر از وسایلی مانند هسته گیر سیب، پوست کن ملون، تقسیم کننده آواکادو، ورقه کننده سیب زمینی، خردکننده پیاز و ... که یک بار در ماه هم استفاده نمی کنید بهتر است آن را دور بیندازید. درست است که با خرید این وسیله ها به خودی خود ضرر کردید، حداقل با جاگیری در آشپزخانه اجازه ندهید باعث ضرر بیشتر شود. در هر مرتب کردن و خانه تکانی شما مجبورید آن ها را بیرون بیاورید بشویید، خشک کنید و سر جایشان بگذارید. جلوی ضرر را از هر جا بگیرید، منفعت است.

در آشپزخانه ظروفی وجود دارند که هیچ گاه استفاده نمی شوند. دقت کنید! برخی از ظروف که به اصطلاح دم دستی هستند و همیشه مورد استفاده هستند و برخی دیگر از ظروف را برای مواقعی که مهمون داریم یا تعدادمان بیشتر است استفاده می کنیم که هر دو مورد از این قائده مستثنا هستند. روی صحبت ما با آن دسته از ظروفی است که سال به سال استفاده نمی شوند و فقط هستند که در آشپزخانه جا را تنگ کنند. ظروفی که نه دم دستی هستند نه برای مهمان؛ اما ما فکر می کنیم بالاخره روزی به کارمان می آیند. اغلب تا می خواهیم از شر این وسایل خلاص شویم به یاد ضرب المثل هر چیزی به خار آیند روزی به کار آید میفتیم و منصرف می شویم در حالی که این وسایل خار نیستند آن ها بلااستفاده هستند. این ظروف را از آشپزخانه خود دور کنید تا از فضای خالیی که ایجاد می شود حیرت زده شوید. گاهی اوقات یک وسیله در آشپزخانه خواهرمان خیلی کاربرد دارد، ولی در خانه ما نه. باز هم نیازی نیست که آن وسیله را به توصیه خواهر، نگه داریم.

موضوع اینجاست که ما سعی می کنیم به هنگام آشپزی ظروف کمتری را کثیف کنیم تا مجبور نباشیم بعد از آشپزی با کوهی از ظروف کثیف روبه رو شویم پس اغلب از پیمانه های مقدار گیری جدا استفاده نمی کنیم. این قاشق های مقدار گیری از جای ظرف های شسته شده به پایین میفتند و مورد استفاده واقع نمی شوند پس بهتر است به این موضوع بیشتر دقت کنیم و ببینیم امثال این وسیله در آشپزخانه چه وسایلی را داریم که بیشتر مایه زحمت هستند تا استفاده. می توانیم آن ها را به بیرون از آشپزخانه هدایت کنیم یا در جا های ادویه ای به صورت جداگانه گذاشته و به موقع استفاده کنیم. به خاطر داشته باشید که این وسایل پلاستیکی در ادویه زردچوبه تجزیه می شوند. بهتر است این جنس از پیمانه ها را قبل از جای گذاری در ظروف ادویه جات با جنس بهتری جایگزین کنیم.

به جای خرید چند باره از یک سایز ظروف پلاستیکی سعی کنی یک ست از چند سایز مختلف و با کیفیت را تهیه کنید. در این صورت دور ریز مواد غذایی هم کمتر می شود و می توانید آن ها را در یخچال نگه داری کنید. برخی مواقع ما ظروف پلاستیکی بی کیفیت را می خریم و از آن ها استفاده هم نمی کنیم؛ حتی اگر بخواهیم استفاده هم بکنیم جای کافی برای آن ها نیست. پس بهتر است این ظروف کم کیفیت پلاستیکی را از آشپزخانه خود دور کنیم.

گاهی اوقات ما در هنگام خرید هم می دانیم که برخی از ظروف کم استفاده هستند، مانند ظرف های کیک پزی، ماهیتابه هایی که تفلون نیستند و مواد غذایی به آن ها می چسبد و ظروف تزیینی که به طرح های قلب، دایره و ... هستند. این ظروف گاهی شکستنی و گاهی روحی یا آلمینیومی هستند که باید برای جلوگیری از شکستن یا قُر شدن در جای مخصوصی نگه داشته شوند. حالا بگذارید کمکی به شما بکنیم، اگر از این وسایل 6 ماه یک بار هم استفاده نمی کنید، بیندازیدشان دور، چون به هرحال به کار شما نمی آیند.

پُلوپز و کیک پز، هم زن برقی و میکسر، مخلوط کن و میکسر، این ها برخی از وسایلی در آشپرخانه هستند که می توانید به جای همدیگر استفاده کنید. میکسر با جا به جایی یک تیغه پلاستیکی به تیغه آهنی از هم زن به مخلوط کن تغییر کاربری می دهد. پس اگر در آشپرخانه خود چندین گجت (وسایل اختراعی نو) آشپرخانه ای دارید بهتر است از مشابه های یکدیگر خلاص شوید و فضای بیشتری را برای خود داشته باشید. به هنگام خرید دقت کنید و ببینید که اگر نام دستگاه برقی آشپزخانه ای فرق دارد آیا عملکرد متفاوتی هم دارد؟

منبع: فرادید
انتشار: 5 تیر 1401 بروزرسانی: 5 تیر 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2022

به "6وسیله آشپزخانه را با خیال راحت دور بیندازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6وسیله آشپزخانه را با خیال راحت دور بیندازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید