10 تنظیمات در گوشی های سامسونگ که باید آن ها را تغییر دهید.

به گزارش ایستگاه بازی، بسیاری از افراد پس از خرید یک گوشی موبایل از خانواده گلکسی سامسونگ، به سراغ تنظیمات آن نمی روند و در آن هیچ تغییری ایجاد نمی نمایند. در حقیقت همه تنظیمات پیش فرض گوشی های گلکسی سامسونگ خوب نیستند و بهتر است که تعدادی از آن ها را تغییر دهید. هدف اصلی این تغییرات یاری به شما برای استفاده راحت تر از گوشی موبایل و در عین حال یاری به تلفن همراه برای کارکرد بهتر است. در نتیجه اعمال کردن چنین تغییراتی در تنظیمات گوشی های سامسونگ از هر جنبه ای به نفع کاربران است.

10 تنظیمات در گوشی های سامسونگ که باید آن ها را تغییر دهید.

حال اگر شما هم تصمیم دارید که از حدبیشتر توان و کارایی گوشی موبایل سامسونگ خود بهره ببرید، این ده مورد را روی تلفن همراه خود اعمال کنید. بعلاوه دقت داشته باشید که محتمل است بعضی از این موارد روی گوشی موبایل شما در دسترس نباشند و یا این که در ایران به صورت کامل در دسترس کاربران نباشند. 10 مورد برای تغییر تنظیمات گوشی های سامسونگ عبارتند از:

1) گزینه Wi-Fi Calling را روشن کنید

در واقع گزینه Wi-Fi Calling باعث بهبود کیفیت صدای تماس های تلفنی شما می گردد. بعلاوه زمانی که آنتن سیم کارت شما ضعیف است و امکان برقراری ارتباط با افراد دیگر را ندارید، می توانید به وای فای وصل شوید و با آن ها تماس اینترنتی برقرار کنید. برای فعال کردن این گزینه باید چندین مرحله را به ترتیب طی کنید که عبارتند از:

1) در ابتدا برنامه تماس را در گوشی موبایل خود باز کنید.

2) حال روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Settings را انتخاب کنید.

3) اکنون به پایین بروید و گزینه Wi-Fi Calling را روشن کنید.

نکته: در حال حاضر این گزینه روی بیشتر گوشی های سامسونگ در ایران وجود ندارد و یا کار نمی نماید. با این وجود شما می توانید در سفرهای خارج از کشور خود، از این گزینه بهره ببرید.

2) از Google Password Manager بهره ببرید

یکی از دغدغه های اصلی افراد در دنیای حال حاضر فراموش کردن رمز های عبور است. یکی از کاربردی ترین موارد در چنین شرایطی Google Password Manager است. از طرفی قابل اطمینان است و از طرف دیگر احتیاج نیست که هیچ هزینه ای برای استفاده از آن بپردازید.

بعلاوه در دسکتاپ و گوشی های موبایل در دسترس شماست. دقت کنید که Samsung Pass در گوشی های گلکسی سامسونگ گزینه پیش فرض است. حال شما با طی کردن موارد زیر به راحتی می توانید آن را به Google Password Manager تغییر دهید. این مراحل عبارتند از:

1) به بخش Settings بروید و سپس وارد General Management شوید.

2) حالا روی Passwords and autofill ضربه بزنید.

3) روی نماد تنظیمات ضربه بزنید و Google را انتخاب کنید.

4) در نهایت نیز روی OK در پیغام تأیید ضربه بزنید. به همین راحتی!

3) تبلیغات شخصی سازی شده را غیرفعال کنید

احتمالا می دانید که تلفن همراه شما اطلاعات زیادی را براساس کارهایی که با آن انجام می دهید، از شما دریافت و ذخیره می نماید. یکی از اهداف گوشی های گلکسی سامسونگ پس از دریافت اطلاعات، ارسال تبلیغات شخصی سازی شده به کاربران است. به این شکل که هر کاربر با توجه به سلیقه و علاقه خود، تبلیغات را دریافت می نماید. برای غیرفعال کردن این مورد باید مراحل ساده زیر را به ترتیب طی کنید.

1) ابتدا وارد Settings شوید و بخش Privacy را باز کنید.

2) حالا روی Customization Service ضربه بزنید.

3) اکنون به پایین بروید و گزینه Customized ads and direct marketing را خاموش کنید.

با دنبال کردن این مراحل تبلیغات شخصی سازی شده در تلفن همراه سامسونگ شما خاموش می شوند. بعلاوه شما می توانید تبلیغات شخصی سازی شده گوگل را نیز از روی دسکتاپ خود غیرفعال کنید.

4) ارسال بعضی از اعلان ها را مسدود کنید

یکی از مواردی که حریم خصوصی کمتر در آن رعایت نمی گردد، اعلان های صفحه قفل یا همان Lock Screen است. در عین حال با مسدود کردن ارسال این اعلان ها، در مصرف باتری تلفن همراه ما بیشتر صرفه جویی می گردد. پس برای غیر فعال کردن اعلان ها در زمانی که صفحه نمایش تلفن همراه ما قفل است، مراحل زیر را طی کنید:

1) وارد بخش Settings شوید و Lock screen را انتخاب کنید.

2) به پایین بروید تا گزینه Notifications را پیدا کنید.

3) حال همچون تصویر زیر آن را غیرفعال کنید.

نکته: شما بعلاوه می توانید تنظیمات این بخش را برای خود شخصی سازی کنید.

5) بعضی برنامه ها را در حالت خواب قرار دهید

برای صرفه جویی در مصرف باتری و یا بهبود عملکرد آن، برنامه هایی که از آن ها کمتر استفاده می کنید را در حالت خواب قرار دهید. این ویژگی واقعا خارق العاده است و افراد بسیاری از آن استفاده می نمایند. در واقع شما یک اپلیکیشن را پاک نمی کنید و در عین حال آن را به اپلیکیشنی تبدیل می کنید که نتواند از منابع تلفن همراه شما در حالت پس زمینه استفاده کند. برای این که یک برنامه را در حالت خواب قرار دهید باید چندین مرحله را طی کنید که عبارتند از:

1) Device care را در بخش تنظیمات گوشی موبایل خود باز کنید.

2) حال روی Deep sleep ضربه بزنید.

3) سپس Background usage limits را باز کنید.

4) در این مرحله گزینه Put unused apps to sleep را فعال کنید.

دقت کنید که شما می توانید هر برنامه ای که دوست دارید را در حال خواب قرار دهید و مراحل بالا تنها یک حالت جامع برای انجام این کار هستند.

6) به سراغ گزینه Floating Notifications بروید

گزینه Floating Notifications به شما یاری می نماید تا اعلان های خود را به صورت دلخواه شخصی سازی کنید و آن ها را در هر بخش از صفحه نمایش تلفن همراه خود که دوست دارید، قرار دهید. برای انجام این کار باید چندین مرحله را طی کنید. این مراحل عبارتند از:

1) ابتدا وارد بخش Settings شوید و سپس Notifications را باز کنید.

2) حالا روی Advanced settings ضربه بزنید.

3) در منوی تنظیمات پیشرفته روی Notifications Floating ضربه بزنید و حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

7) Reading Mode را فعال کنید

ویژگی Reading Mode از ویژگی های بی نظیر گوشی های موبایل گلکسی سامسونگ است که برای حفظ سلامتی ما طراحی شده است. در حقیقت این ویژگی به محافظت از چشمان شما در برابر نور آبی صفحه نمایش تلفن همراه یاری می نماید.بعلاوه این ویژگی در زمانی که از صفحه نمایش گوشی موبایل خود برای مدت طولانی استفاده می کنید، بسیار مفید است. جالب است بدانید که Reading Mode می تواند با ایجاد رنگ های زرد در صفحه نمایش، به بهبود الگوی خواب شما یاری کند.

برای فعال کردن گزینه Reading Mode در تلفن همراه خود مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

1) در ابتدا وارد بخش Settings شوید و Display را باز کنید.

2) الآن روی گزینه Eye comfort shield ضربه بزنید.

3) در نهایت Eye Comfort Shield را روشن کنید.

به همین راحتی گزینه Reading Mode برای شما فعال می گردد تا آسیب کمتری به چشمان شما در هنگام استفاده از گوشی موبایل وارد گردد.

8) Find My Device را روشن کنید

ویژگی Find My Device را می توان در موقعیت هایی استفاده کرد که نمی دانید تلفن همراه خود را کجا گذاشته اید. این گزینه گوشی موبایل شما را به وسیله اینترنت ردیابی می نماید و موقعیت فعلی آن را به شما نمایش می دهد. برای روشن کردن این گزینه مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

1) ابتدا وارد Settings شوید و سپس Google را پیدا کیند.

2) حالا روی Find My Device ضربه بزنید.

3) سپس Find My Device را فعال کنید. به همین سادگی!

توجه داشته باشید که ویژگی Find My Device تنها زمانی کار می نماید که سرویس مکان یابی تلفن همراه شما روشن باشد.

9) گزینه Nearby Device Scanning را خاموش کنید

این گزینه به کاربران اجازه می دهد تا با سایر دستگاه های اندرویدی که به آن نزدیک هستند، تعامل داشته باشند. در حقیقت این ویژگی مورد استقبال کاربران قرار نگرفت و روشن بودن آن تنها باعث افزایش مصرف باتری تلفن همراه شما می گردد. در نتیجه با طی کردن چند مرحله کوتاه آن را خاموش کنید تا باتری شما بیشتر ذخیره گردد. مراحل خاموش کردن گزینه Nearby Device Scanning عبارتند از:

1) وارد Settings شوید و Connections را باز کنید.

2) روی More Connection Settings ضربه بزنید.

3) در این مرحله گزینه Nearby device scanning را خاموش کنید.

10) حالت تاریک را سفارشی کنید

در واقع حالت تاریک شدت نور ساطع شده از صفحه نمایش تلفن همراه شما را به اندازه بالایی کاهش می دهد. بعلاوه به صرفه جویی در مصرف باتری گوشی های دارای نمایشگر AMOLED یاری می نماید. در ادامه نحوه تنظیم و سفارشی سازی این حالت را به شما توصیح می دهیم.

1) در ابتدا وارد بخش Settings شوید و Display را باز کنید.

2) روی Dark Mode Settings ضربه بزنید.

3) در نهایت Turn on as scheduled را فعال کنید.

4) شما می توانید زمان فعال بودن این حالت را به صورت دستی تنظیم کنید و یا این که به صورت اتوماتیک به وسیله دستگاه انجام گردد.

تنظیمات گوشی های سامسونگ خود را تغییر دهید

با رعایت نکات بالا شما می توانید برترین تجربه را از کار کردن با گوشی های گلکسی سامسونگ کسب کنید. هدف این تنظیمات یاری به شما برای استفاده راحت تر و با آرامش بیشتر از تلفن همراه است. بعلاوه شما می توانید بعضی از این تنظیمات را به صورت دلخواه تغییر دهید و در واقع آن ها را برای خود سفارشی سازی کنید. پیشنهاد ما این است که هر ده مورد را روی تلفن همراه خود اعمال کنید و پس از مدتی اگر از آن ها رضایت نداشتید، تنظیمات گوشی موبایل خود را به حالت قبل بازگردانید.

آیا شما مورد دیگری را در تنظیمات گوشی های سامسونگ می شناسید که با تغییر آن بتوانیم کارایی گوشی موبایل خود را افزایش دهیم؟ بعلاوه می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران خبرنگاران مگ در میان بگذارید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2083

به "10 تنظیمات در گوشی های سامسونگ که باید آن ها را تغییر دهید." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تنظیمات در گوشی های سامسونگ که باید آن ها را تغییر دهید."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید