کره شمالی نخستین زیردریایی اتمی خود را به آب انداخت

به گزارش ایستگاه بازی، خبرگزاری حکومت کره شمالی گزارش داد، ارتش این کشور در چارچوب تقویت نیروی دریایی خود اولین زیردریایی با قابلیت حمله هسته ای تاکتیکی را به خدمت گرفته است.

کره شمالی نخستین زیردریایی اتمی خود را به آب انداخت

به گزارش خبرنگاران، بر اساس گزارشی که خبرگزاری حکومت کره شمالی منتشر کرد، کیم جونگ اون، رهبر این کشور روز چهارشنبه ناظر بر اجرای مراسم رونمایی از آنچه که این خبرگزاری نخستین زیردریایی با قابلیت حمله هسته ای تاکتیکی توصیف کرد، بود. رهبر کره شمالی در سخنرانی در این مراسم گفت، این زیردریایی حاصل پیشبرد برنامه مسلح سازی نیروی دریایی به سلاح هسته ای است.

کیم جونگ اون طبق تصاویری که در خبرگزاری حکومت کره شمالی منتشر شد، در این مراسم یک کلاه آفتابی و کت شلواری به رنگ روشن پوشیده و برای ملوان های یونیفرم پوشیده این کشور در کنار زیردریایی که در دماغه آن پرچم کره شمالی قرار داده شده، سخنرانی می نماید.

خبرگزاری کی. سی. ان. ای این زیردریایی را تحت عنوان زیردریایی شماره 841 که نام قهرمان کیم کان اوک بر آن گذاشته شده، معرفی نموده و نوشت: با استقرار این زیردریایی فصل نو تقویت نیروی دریایی جمهوری دموکراتیک خلق کره آغاز شده است.

کیم جونگ در سخنرانی در این مراسم اظهار کرد: این زیردریایی به عنوان یکی از ابزار های اصلی تهاجم در زیر آب در نیروی دریایی جمهوری دموکراتیک خلق کره ماموریت رزمی خود را انجام خواهد داد.

کیم جونگ اون بعلاوه گفت، کره شمالی برنامه دارد تا زیردریایی های موجودش را به تسلیحات هسته ای مجهز کند.

به نوشته خبرگزاری کره شمالی، کیم جونگ اون در روز پنجشنبه به بازرسی از این زیردریایی ضمناً آنکه برای گشت زنی آزمایشی آماده می شد پرداخته و وارد آن شد تا با توانمندی های آن برای عملیات در زیر آب و سامانه های تسلیحاتی اش آشنایی پیدا کند.

خبرگزاری حکومت کره شمالی نوشت، کیم جونگ در سخنرانی در مراسم رونمایی بعلاوه بر برنامه استراتژیک و تاکتیکی برای تقویت مداوم مدرنیزه سازی نیرو های سطحی و زیرآبی تاکید نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 شهریور 1402 بروزرسانی: 17 شهریور 1402 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2236

به "کره شمالی نخستین زیردریایی اتمی خود را به آب انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی نخستین زیردریایی اتمی خود را به آب انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید