کاهش شدید سطح سلامت بچه ها چاق در بزرگسالی

به گزارش ایستگاه بازی، هاشمی درباره میزان مفید بودن این کنگره گفت: حوزه پیشگیری و درمان چاقی یک حوزه چند تخصصی است به این مفهوم که تخصص های مختلف باید باهم همکاری داشته باشند تا بتوانند در سطح جامعه پیشگیری و درمان چاقی را به طور مؤثر پیش ببرند.

کاهش شدید سطح سلامت بچه ها چاق در بزرگسالی

به گزارش گروه اجتماعی ایستگاه بازی، دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک ایران درباره میزان مفید بودن این کنگره گفت: همایش های علمی و محلی برای به روزرسانی اطلاعات و دانش فعالان آن حوزه برگزار می گردد. حوزه پیشگیری و درمان چاقی یک حوزه چند تخصصی است به این مفهوم که تخصص های مختلف باید باهم همکاری داشته باشند تا بتوانند در سطح جامعه پیشگیری و درمان چاقی را به طور مؤثر پیش ببرند.

محمد هاشمی بابیان اینکه در این کنگره سعی کردیم از تمام تخصص ها استفاده کنیم گفت: این تخصص ها شامل تغذیه، آموزش بهداشت، روان شناسی، جراحی غدد و سایر رشته ها است که قطعاً فعالان حوزه درمان چاقی بهره بسیاری از برنامه های علمی این کنگره خواهند برد.

وی ادامه داد: در کنار این موضوع بحث سیاست گذاری های جامعه را داریم به این منظور که نهاد های بالادستی دولتی به عنوان متولیان امر بهداشت و سلامت جامعه با توجه به گستردگی شیوع چاقی برنامه هایی در این حوزه خواهند داشت.

دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک ایران به پنل سیاست گذاری در این کنگره اشاره نمود که از مسئولان نهاد های زیربط بهداشت، آموزش وپرورش، ورزش و جوانان دعوت شده است تا یافته های روز چاقی را ملاحظه نمایند.

هاشمی اضافه نمود: در این صورت افراد می توانند در حوزه های سیاست گذاری با توجه به وضعیت موجود کشور برنامه ریزی داشته باشند تا برون ده این کنگره به نفع سلامت جامعه باشد.

وی درباره مهم ترین اهداف و محور این کنگره گفت: ارتقای سطح دانش مخاطبان یکی از مهم ترین اهداف است، زیرا بحث چاقی بچه ها و نوجوانان اهمیت جهانی دارد. با توجه به اینکه چاقی در این گروه باعث افت شدید سطح سلامت آنان در بزرگ سالی می گردد، این افت درنهایت کارایی جامعه و بهره وری آن را پایین می آورد و هزینه هایی را به نظام سلامت و اقتصاد کلان کشور وارد می نماید.

او اضافه نمود: در این کنگره جلسات و سخنرانی هایی با تمرکز چاقی بچه ها و نوجوانان داریم و از مسئولان آموزش وپرورش هم دعوت کردیم تا در پنل ما شرکت نمایند و درباره این حوزه برنامه ریزی مؤثر مبتنی بر واقعیت های علمی ارائه دهند تا نسل آینده را از خطر این موضوع ایمن بداریم.

دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک ایران با تأکید بر اینکه موضوع چاقی باید از دوره کودکی کنترل گردد گفت: پژوهش ها نشان داده است زمانی که بچه ها بین 6 تا 9 سالگی مبتلابه چاقی می شوند احتمال ابتلا به جاقی در بزرگسالی به شکل معناداری بیشتر خواهد بود. حتی دوران بارداری مادر نیز در معین سرنوشت و میزان اضافه وزن بچه مؤثر است که در این کنگره راجب این موضوع نیز بحث خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 506

به "کاهش شدید سطح سلامت بچه ها چاق در بزرگسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید سطح سلامت بچه ها چاق در بزرگسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید