وزیر دفاع: موضع انگلیس برای پرداخت بدهی باید عمل گرایانه باشد

به گزارش ایستگاه بازی، وزیر دفاع ایران با موضع گیری به اظهارات اخیر بن والاس وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم پرداخت بدهی این کشور به ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی باید عملگرایانه باشد.

وزیر دفاع: موضع انگلیس برای پرداخت بدهی باید عمل گرایانه باشد

به گزارش ایرنا، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در ارتباط با موضع اخیر وزیر دفاع انگلیس گفت: با وجود اینکه بن والاس وزیردفاع انگلیس مجددا بر تسویه قرارداد های نظامی بین طرفین و لزوم پرداخت بدهی پس از چهل و دو سال به جمهوری اسلامی ایران تأکید نموده است، اما همیشه بین مواضع مقامات انگلیس و اراده عملی فاصله وجود داشته وموضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عملگرایانه باشد.

وزیر دفاع اضافه کرد: باتوجه به آرای دادگاه و تعهدات قراردادی و مصاحبه های متعدد طرفین درباره راه چاره های عملی برای تسویه بدهی ها، محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه مانع اصلی نیست و انتظار به حق ملت ایران لزوم اراده عملی دولت انگلیس برای خاتمه دادن به این موضوع ازطریق راه چاره هایی است که درمصاحبه های طرفین مطرح است.

بن والاس وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه رادیویی تایمز انگلیس گفت که باید بدهی های جمهوری اسلامی ایران باید پرداخت گردد.

این بدهی مربوط به قرار داد ایران و انگلیس در دهه 1970 میلادی برای تحویل 1500 تانک چیفتن و 250 خودروی زرهی به طرف ایرانی بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1506

به "وزیر دفاع: موضع انگلیس برای پرداخت بدهی باید عمل گرایانه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع: موضع انگلیس برای پرداخت بدهی باید عمل گرایانه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید