ورزش موثرتر از رژیم غذایی در کاهش وزن

به گزارش ایستگاه بازی، تهران - خبرنگاران - مطالعات جدید محققان دانشگاه کلرادو نشان می دهد فعالیت بدنی و ورزش در کاهش و تثبیت وزن موثرتر از رژیم غذایی است.

ورزش موثرتر از رژیم غذایی در کاهش وزن

به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایستگاه بازی از پایگاه خبری مدیکال نیوز، بر اساس این مطالعه حفظ تعادل انرژی بدن با استفاده از فعالیت های بدنی و ورزش منظم بسیار موثرتر از رژیم های پیچیده و سخت غذایی است. همچنین تحقیقات نشان می دهد بهترین روش برای جلوگیری از افزایش وزن در افرادی که وزن خود را کاهش داده اند، فعالیت بدنی مستمر و منظم است.

گرچه محدود کردن کالری وارد شده به بدن و رژیم غذایی سالم، کم چرب و کم کالری در کاهش وزن بسیار موثر است؛ ولی برای حفظ وزن متناسب به ویژه پس از کاهش وزن، ورزش راه چاره بسیار بهتری است.

چاقی یک مشکل جهانی است که میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار داده و عامل ریسک برای دیابت و بیماری های قلبی محسوب می شود. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت میزان چاقی در جهان از سال 1975 میلادی تا کنون سه برابر شده است.

شاخص توده بدنی (BMI) مهمترین فاکتور در تعیین وزن نرمال، اضافه وزن و چاقی است. شاخص توده بدنی با تقسیم وزن (به کیلوگرم) بر توان دوم قد (به متر) به دست می آید. شاخص توده بدنی کمتر از 18.5، نشان دهنده کم وزنی غیر طبیعی است. اگر عدد به دست آمده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی وزن فرد طبیعی است. عدد بزرگتر و مساوی 25، نشان دهنده اضافه وزن است. عدد 30 به بالا نشان دهنده چاقی است، که به ترتیب به چاقی درجه یک (بین 30 تا 34.9)، چاقی درجه دو (بین 35 تا 39.9) و چاقی درجه سه (40 به بالا) تقسیم بندی می شود.

نتایج این مطالعه در نشریه Obesity منتشر شده است.

علمی **9259** 9053

منبع: ایرنا
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 173

به "ورزش موثرتر از رژیم غذایی در کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش موثرتر از رژیم غذایی در کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید