نوجوان اندونزیایی پس از 49 روز سرگردانی در دریا به خانه بازگشت

به گزارش ایستگاه بازی، یک نوجوان اندونزیایی که 49 روز در اقیانوس شناور و سرگردان بود در نهایت توسط یک کشتی با پرچم پاناما نجات یافت و به خانه بازگشت.

نوجوان اندونزیایی پس از 49 روز سرگردانی در دریا به خانه بازگشت

به گزارش ایستگاه بازی، آلدی نوول آدیلانگ، نوجوان 19 ساله اهل سولاوسی جزیره ای بزرگ در اندونزی پیش از این حادثه به عنوان فانوس بان در یک تله ماهیگیری شناور واقع در 125 کیلومتری خط ساحلی اندونزی مشغول به کار بوده است.

این نوجوان مسئول روشن کردن چراغ هایی بوده که برای جذب ماهی ها به این تله طراحی گردیده و به گفته پدرش از 16 سالگی به این کار مشغول بوده است. به طور هفتگی شخصی از شرکت ماهیگیری مربوطه برای جمع آوری ماهی ها از این تله و رساندن منابع غذایی و آب تازه به آلدی به کلبه شناور کنار تله سر می زده است. این کلبه های کوچک و شناور چوبی متعلق به یک شرکت ماهیگیری است و در سراسر آب های اطراف شهر مانادوی جزیره سولاوسی وجود دارد که با لنگرهای بزرگ و طناب های طویل به ساحل این شهر متصل می شوند.

اما در اواسط ماه ژوئیه میلادی بادهای شدید لنگرهای کلبه آلدی را از جا کنده و او را میان آب های اقیانوس سرگردان کردند. این نوجوان تنها برای چند روز منابع غذایی و آب داشته و با ماهیگیری و سوزاندن چوب های کلبه برای طبخ آن ها و تصفیه آب شور دریا با گرمای آن و پارچه های لباس خود و تهیه آب شیرین جان سالم به در برده است.

کنسولگری اندونزی در شهر اوساکای ژاپن اعلام نموده پیش از این که کشتی با پرچم پاناما این نوجوان را که بیش از یک ماه و نیم در آب های اقیانوسی سرگردان بوده پیدا کند، 10 کشتی دیگر از کنار او گذشته بودند.

آلدی می گوید: با هر بار دیدن این کشتی ها به نجات امیدوارم می شدم ولی هیچ یک از این 10 کشتی مرا ندیده و متوقف نشدند.

او هم چنین می گوید: برای جلب توجه کشتی با پرچم پاناما ابتدا لباس های خود را تکان داده اما پس از عدم توجه خدمه کشتی، اقدام به ارسال یک سیگنال رادیویی اضطراری کردم.

این نوجوان در مصاحبه ای گفته که در این مدت در مواقع ناامیدی فکر خودکشی به سرم خطور می کرد اما به یاد توصیه های والدین خود نسبت به دعا کردن در زمان های ناراحتی برای نجات جان خودم کوشش می کردم.

به گزارش روزنامه گاردین، کشتی که این نوجوان را نجات داد، عازم ژاپن بوده است. به همین دلیل پس از رسیدن به ساحل ژاپن آلدی را به کنسولگری اندونزی در ژاپن تحویل داده است. مقامات اندونزی هم اکنون از سلامت کامل این نوجوان خبر داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 55

به "نوجوان اندونزیایی پس از 49 روز سرگردانی در دریا به خانه بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوجوان اندونزیایی پس از 49 روز سرگردانی در دریا به خانه بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید