خطرناک ترین جاده های دنیا ، رانندگی در این جاده ها جرات قصد دارد!

به گزارش ایستگاه بازی، شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که سفرهای جاده ای را به خاطر وجود منظره ها طبیعی و بازدید از جاذبه های مسیر به دیگر سفرها ترجیح می دهید، البته این فقط مردم کشور ما نیستند که چنین علایقی دارند، بلکه در کل دنیا نیز چنین افرادی وجود دارند که با آغاز تعطیلات با خودروهای شخصی به سفر بروند و در طول سفر از زیبایی منظره ها طبیعی در جاده ها لذت ببرند، اما باید دانست که این گونه سفرها علاوه بر هیجان و زیبایی هایش، معایب و خطراتی نیز در پی خواهد داشت، چرا که بعضی از جاده ها به علت موقعیت و ویژگی جغرافیایی شان بسیار خطرناک و حتی ترسناک هستند و حتی بعضی از آن ها لقب مرگبارترین جاده های دنیا را به خود گرفته اند. پس اگر می خواهید که با خطرناک ترین جاده های دنیا آشنا شوید، تا انتها با خبرنگاران همراه شوید تا در این مطلب شما را با خطرناک ترین و ترسناک ترین جاده های دنیا آشنا کنیم.

خطرناک ترین جاده های دنیا ، رانندگی در این جاده ها جرات قصد دارد!

جاده قدیمی یونگاس (Yungas) در کشور بولیوی

متاسفانه باید گفت که معروفیت این جاده قدیمی به علت حدود 200 نفری است که در سال 64/37 کیلومتری از لاپاز به کورایکو به کام مرگ می برد. در واقع این جاده خطرناک که به جاده مرگ نیز معروف است، کم عرض و بسیار پر پیچ و خم است. پس به همین علت است که چنین نامی را به خود اختصاص داده است. این جاده در کشور بولیوی واقع شده است و جزو مرگبارترین جاده های دنیا است.

گذرگاه استلویو (Stelvio) در کشور ایتالیا

شاید تا کنون نام این گذرگاه خطرناک را به خاطر 2757 متر ارتفاع و 60 پیچ خطرناکش شنیده باشید، چرا که جاده های چالوس و هراز ما هم این چنین نیستند. در ضمن این جاده دومین جاده آسفالته مرتفع کشور ایتالیا است. پس با وجود این همه پیچ خطرناک در گذرتان از این جاده باید خیلی احتیاط کنید.

بزرگراه کارنالی (Karnali) در رشته کوه های هیمالیا

باز هم یکی از مرگبارترین جاده های دنیا و جاده ای که سالانه جان 50 نفر را می گیرد. این جاده که در رشته کوه های هیمالیا قرار داشته و مسافتی ماعدل 250 کیلومتر دارد، دارای موانع، دست اندازها و چاله ها و نیز شیب های بسیار تندی است. همین عوامل باعث وجود خطر مرگ در بزرگراه کارنالی شده است.

پل رودخانه ویتیم (Vitim) در منطقه سیبری

از ترسناک ترین جاده های دنیا می توان به این پل اشاره نمود. حتی با نگاه کردن به پل چوبی ویتیم نیز متوجه خطرات عبور از آن به خصوص در زمان سرما و یخبندان می شوید. این پل خطرناک و فاقد حفاظ در منطقه سیبری قرار گرفته و این منطقه از لحاظ تراکم جمعیتی بسیار محدود می باشد.

جاده آتلانتیک در کشور نروژ

این جاده در مواقع عادی تنها از نظر زیبایی شهره است، چرا که با وجود 5 پل، یکی از زیباترین جاده های دنیا و با 8 کیلومتر طول یکی از زیباترین جاده های نروژ است، اما زمان های دیگری وجود دارند که این زیبایی ها را به خطر تبدیل می نمایند و این جاده تبدیل به یکی از ترسناک ترین جاده های دنیا می گردد. این زمان در واقع زمان عبور طوفان های دریایی از آن است که دیگر قابل توصیف نیست.

جاده تونلی گولیانگ (Guoliang) در کشور چین

بدون شک اگر بشنوید که چنین تونلی را 13 نفر از روستاییان ساخته اند، تعجب خواهید کرد، چرا که ساخت تونلی با 4/57 متر ارتفاع و 3/65 متر عرض آن هم در دل کوه های مخروطی تایهانگ (Taihang) کشور چین کاری بس سخت است. این جاده دست ساز جزو خطرناک ترین جاده های دنیا به شمار می آید.

پل حسینی هنگینگ (Hussaini Hanging) در کشور پاکستان

شاید در نگاه اول چنین پلی اصلا قابل عبور و مرور نباشد، اما باید گفت که این پل را مردم منطقه گیلگیت-بالیستان واقع در شمال کشور پاکستان در سال های دهه 1970 میلادی در میان کوه ها ساخته اند و در نوع خود بسیار بی نظیر است.

بزرگراه 82 استان کلورادو در کشور آمریکا

چیزی که باعث شده است تا بزرگراه 82 که یکی از بزرگ ترین جاده های آمریکا است، لقب یکی از خطرناک ترین جاده های دنیا را نیز به خود اختصاص دهد، وجود مسیر باریک و انحنای مسیر این جاده می باشد که ارتفاعی 3688/08 متری داشته و در کوه های راکی واقع است.

پل ای یا ولی واین (Iya Valley Vine) در کشور ژاپن

اگر دل و جرات عبور از این پل خطرناک را دارید، می توانید از این پل به عنوان جاذبه گردشگری نیز تماشا کنید. در خصوص تاریخچه این پل باید گفت در سده دوازدهم میلادی در کشور ژاپن احداث شده است و در زیبایی زبانزد است.

ترن هوایی در آلاسکا

این هم جاده ای خطرناک که این بار به علت یخبندان و لغزندگی به این حالت در آمده است. البته این بزرگراه، نام های بیشتری، از جمله جاده ترانزیت، ترن هوایی و جاده جدال با یخ دارد. اما نام اصلی آن بزرگراه جیمز دالتون است که در آلاسکا واقع شده است.

ترولیشتین (Trollstigen) در کشور نروژ

شرط می بندم که با تماشا چنین جاده ای نیز که 426/72 متر ارتفاع دارد، نفستان بند خواهد آمد. این جاده در کشور نروژ بوده و در صورت محکم نبستن کمربند ایمنی، پیامدهای آن بر عهده خودتان است.

جاده در بزرگ تیان من شان (Tianmen Shan)

بدون شک در بازدید از کشور چین، از این جاده که مدت ها نام آن به وسیله چینی ها به صورت یک راز به جای مانده بود، بسیار لذت خواهید برد، چرا که دارای 99 پیچ بسیار زیبا می باشد. از این روست که به خیابان بهشت، نامگذاری شده است.

جاده شماره یک کالیفرنیا

شاید نمونه این پل را در کشور خودمان دیده باشید و یا حتی از روی آن رد شده باشید. پل ورسک، پلی است که با بیش از 80 سال قدمت هنوز پابرجاست. با این تفاسیر اگر به علم مهندسی ایمان دارید، بدون هیچ گونه ترسی می توانید از چشم انداز حیرت انگیز نوار ساحلی شهر بیگ سور لذت ببرید، البته این بار باید از جاده شماره یک کالیفرنیا عبور کنید.

جاده روتا 5 (Ruta 5) در کشور شیلی

شاید بتوان گفت که این جاده آنقدرها هم خطرناک نیست. در واقع تنها چیزی که شما را به هنگام عبور از این جاده تهدید می نماید، این است که علاوه بر اینکه بیابانی فاقد استراحتگاه و پمپ بنزین بوده، همراه با وزش باد و گرد و غبار می باشد. البته با توجه به موقعیت این جاده در منطقه بیابانی و یکی از خشک ترین نقطه های کره زمین که بیابان آتاکاما در کشور شیلی می باشد، چنین چیزهایی بعید هم به نظر نمی رسد.

بزرگراه مرگ BR 116 AKA در کشور برزیل

این جاده در برزیل، مجموعه ای از تهدیدات و خطرهای طبیعی و انسانی است، چرا که اولا شرایط جاده ای نامساعدی دارد و ثانیا هر لحظه احتمال حمله دزدان و راهزنان هست؛ پس نام بزرگراه مرگ برای این جاده برزیلی آنقدرها هم غیر منطقی نیست.

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2144

به "خطرناک ترین جاده های دنیا ، رانندگی در این جاده ها جرات قصد دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین جاده های دنیا ، رانندگی در این جاده ها جرات قصد دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید