مرکز آمار فاصله تورمی دهک ها را خاطرنشان کرد+نمودار

به گزارش ایستگاه بازی، مرکز آمار ایران تورم کل کشور بر اساس دهک های مختلف هزینه ای را در مردادماه امسال در بازه 9.2 درصد برای دهک اول تا 10.0 درصد برای دهک نهم برآورد کرد.

مرکز آمار فاصله تورمی دهک ها را خاطرنشان کرد+نمودار

به گزارش ایستگاه بازی، مرکز آمار که نرخ تورم کل کشور را برای مرداد ماه 1397 برابر با 9.7 درصد ارزیابی نموده بود در گزارشی اعلام نمود که نرخ تورم برای دهک های مختلف هزینه ای در بازه 9.2 درصد برای دهک اول تا 10.0 درصد برای دهک نهم نوسان دارد. مطابق با این گزارش، محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین 10.5 درصد برای دهک اول تا 12.5 درصد برای دهک دهم است. هم چنین تورم در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات بین 8.2 درصد برای دهک اول تا 9.5 درصد برای دهک دهم است.

افزایش فاصله تورمی دهک ها

مطابق با این گزارش، بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به 0.8 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (0.5 درصد) 0.3 واحد درصد افزایش را نشان می دهد. فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه قبل 0.2 درصد افزایش و در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل 0.6 درصد افزایش را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 24

به "مرکز آمار فاصله تورمی دهک ها را خاطرنشان کرد+نمودار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز آمار فاصله تورمی دهک ها را خاطرنشان کرد+نمودار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید