سفر به آمریکا: مجسمه ای 10 متری ورودی بیمارستان دانشگاه نیویورک، خنده به لب کودکان می نشاند

به گزارش ایستگاه بازی، مجسمه ساز آمریکایی دونالد لیپسکی، سازنده مجسمه های عظیم الجثه در شهرهای مختلف، این بار به سراغ نیویورک رفته است. او در نیویورک مجسمه ای از یک سگ نژاد دالماسان (سگ هایی که ویژگی شاخص آن ها هیکل عظیم و خال های سیاه روی بدن سفید آن ها است)، یا یک تاکسی هیبریدی شهر نیویورک روی دماغ خود، ساخته است. اندازه این سگ در حدود 10 متر است.

سفر به آمریکا: مجسمه ای 10 متری ورودی بیمارستان دانشگاه نیویورک، خنده به لب کودکان می نشاند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

این پروژه بخشی از پروژه تکمیلی بیمارستان کنت لانگون دانشگاه پزشکی نیویورک، مشرف به اتوبان پرتردد FDR است. سازنده این مجسمه غول آسا در نزدیکی همین بیمارستان زندگی می نماید و بارها از کنار آن عبور نموده بود و حتی یکبار مجبور شده است در آنجا عمل جراحی انجام دهد؛ این تجربه ها باعث شده است که او به فکر بچه ها بیماری که در بیمارستان بستری می شوند، باشد و برای شادی آن ها، این مجسمه را طراحی و اجرا نموده است. لیپسکی در خصوص مجسمه می گوید:

بیمارستان برای بچه ها بخش اضطراب آوری است و معمولا آن ها همواره در ورود به بیمارستان، احساس نگرانی و تشویش زیادی می نمایند، اما اگر یک مجسمه عظیم با طرحی عجیب رو به روی ورودی آن ها باشد، تمرکزشان به هم خواهد خورد و کمتر از قبل، از بیمارستان خواهند ترسید. هدف من ساختن مجسمه ای بود که برای بیماران کوچکی که مجبور هستند مدام به بیمارستان مراجعه نمایند، تبدیل به یک دوست قدیمی گردد. شاید به بهانه دیدن دوست قدیمی خودشان، راحت تر به سمت بیمارستان قدم بزنند. هنر می تواند درمان باشد و من با این طراحی مجسمه ای که می تواند به شفابخشی بچه ها یاری کند، به این ایده، واقعیت بخشیده ام. پزشکان، پرستاران، والدین و بچه ها همگی عاشق این مجسمه خواهند شد.

طراحی و ساخت این مجسمه به این سادگی نبوده است، لیپسکی به همراه مهندس نیک گورث، بیست صفحه محاسبات و طراحی های مختلف برای ساختن مجسمه، انجام داده اند تا بتوانند سازه ای بسازند که در مقابل پدیده های طبیعی همانند طوفان سندی پایداری داشته باشد. این مجسمه روی متروی نیویورک ساخته شده و تائیدهای لازم برای ساخته شدن مجسمه روی مترو کسب شده است. شرکت تویوتا هم نمونه ای واقعی از خودرو پروس خودش که به عنوان تاکسی های شهر نیویورک استفاده می شوند، روی دماغ، سگ مجسمه ای قرار داده است.

لیپسکی در خاطرات خودش در خصوص ساختن مجسمه می گوید:

یکی از روزهای طوفانی نیویورک بود و ما قصد داشتیم که ماشین را روی دماغ سگ مان قرار دهیم. روز اول پیروز به این کار نشدیم ولی روز دوم، ماشین را با کوشش زیاد روی دماغه مجسمه قرار دادیم، به لطف مهندس خوش ذوق برقی که داشتیم، حسگر مخصوص باران روی خودرو نصب شد تا در زمان بارندگی برف پاک کن های ماشین آغاز به کار کند، این ویژگی، حس زنده بودن مجسمه را به دیگران القا می نماید.

لیپسکی برنده جایزه های متعدد مجسمه سازی در کل جهان شده است و شهرت زیادی در ساختن مجسمه هایی با اندازه نامتعارف دارد. مجسمه دیگر لیپسکی در ورودی یکی از هتل های نیویورک است. مجسمه ای از یک درخت بلوط که به صورت وارونه از سقف هتل آویزان شده است.

منبع: کجارو
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1323

به "سفر به آمریکا: مجسمه ای 10 متری ورودی بیمارستان دانشگاه نیویورک، خنده به لب کودکان می نشاند" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به آمریکا: مجسمه ای 10 متری ورودی بیمارستان دانشگاه نیویورک، خنده به لب کودکان می نشاند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: مجسمه ای 10 متری ورودی بیمارستان دانشگاه نیویورک، خنده به لب کودکان می نشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید