قطع آب آشامیدنی ساکنان حسکه و حومه آن برای یازدهمین روز متوالی

به گزارش ایستگاه بازی، آب آشامیدنی شهر حسکه و حومه آن به دلیل اقدامات نیروهای مزدور ترکیه در خط برقی که نیروگاه آب علوک در حومه راس العین را تغذیه می نماید برای یازدهمین روز متوالی قطع شده است.

قطع آب آشامیدنی ساکنان حسکه و حومه آن برای یازدهمین روز متوالی

به نقل از سایت المیادین، آب آشامیدنی ساکنان شهر حسکه و حومه غربی آن به دلیل نقض های اجرا شده در خط برقی که نیروگاه آب علوک در حومه راس العین را تغذیه می نماید و اشغالگری ترکیه و گروههای همپیمان آن به صورت مکرر قطع می گردد.

محمود العلکه، رئیس اداره آب حسکه گفت، به دلیل اینکه نیروگاه برق الدرباسیه که نیروگاه آب علوک را تغذیه می نماید از سرویس دهی خارج شده است، آب بیشتر مناطق حسکه برای یازدهمین روز متوالی قطع است.

وی اضافه کرد، پس از حل مشکل نیروگاه الدرباسیه، گروههای مسلح به خط این نیروگاه در حومه راس العین تحت اشغال ترکیه حمله کردند و در نتیجه تعداد پمپاژهای نیروگاه از مجموع 12 پمپاژ به دو پمپاژ رسیده و عملیات پمپاژ با مشکل روبرو شد و بعد هم کاملا متوقف شد.

العلکه گفت، نیروهای سوریه دموکراتیک در واکنش به تجاوزات به خط برق متصل به نیروگاه علوک، برق نیروگاه مبروکه را در دو منطقه راس العین و تل ابیض قطع کردند.

منابع مطلع با بیان اینکه روسیه برای پمپاژ مجدد در نیروگاه علوک کوشش می نماید، گفتند، روسیه طی دو روز گذشته به جمع آوری اطلاعات درباره این نیروگاه پرداخته تا درمورد آن با ترکیه مذاکره نموده و راهکار مناسبی پیدا کند.

به گفته این منابع، یک هیئت نظامی روسیه در کوشش است با هدف دستیابی به توافقی جدید مبتنی بر آب برای حسکه و حومه آن در ازای برق برای راس العین و تل ابیض، امروز دوشنبه به منطقه تحت اشغال ترکیه در شهر راس العین برود.

نیروگاه آب علوک واقع در حومه راس العین که ارتش ترکیه در اکتبر 2019 آن را به اشغال خود درآورد تنها منبع آبی حدود یک میلیون شهروند در حسکه و حومه آن است. همچنین برق مناطق موسوم به نبع السلام تحت اشغال ارتش ترکیه توسط نیروگاه مبروکه تامین می گردد که در مدیریت اداره خودمختار واقع شده است.

ترکیه و گروههای مسلح از زمان اشغال راس العین 20 مرتبه آب نیروگاه علوک را قطع کردند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1546

به "قطع آب آشامیدنی ساکنان حسکه و حومه آن برای یازدهمین روز متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع آب آشامیدنی ساکنان حسکه و حومه آن برای یازدهمین روز متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید