قدردانی جهادگران سلامت از صداوسیما

به گزارش ایستگاه بازی، نمایندگان جامعه پرستاری کشور امروز به ملاقات رئیس رسانه ملی آمدند تا از به تصویر کشیدن جهاد پرستاران و نظام سلامت برای مقابله با کرونا در این رسانه و همچنین خدمات صداوسیما در عرصه آگاهی بخشی و پیشگیری از ابتلا به کووید 19 در طول حدود 10 ماه اخیر قدردانی نمایند.

قدردانی جهادگران سلامت از صداوسیما

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری در ملاقات رئیس سازمان نظام پرستاری و جمعی از جامعه پرستاری کشور در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، رسانه ملی را همراه جهادگران سلامت خواند و تأکید کرد که صداوسیما در دوران کرونا تصویرگر حماسه جهادگران سلامت است.

رئیس رسانه ملی با قدردانی از زحمات و کوشش های خالصانه پزشکان و جامعه پرستاری در مواجهه با ویروس کرونا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، گفت: از ابتدای ورود این ویروس به کشور، رسانه ملی مجاهدانه پای کار آمد و بخشی از بار مواجهه با این بحران را به دوش کشید.

وی اضافه کرد: ایران در مبارزه و کنترل کرونا بهتر از اروپایی ها و آمریکایی ها ظاهر شد و گواه این مدعا حضور مخلصانه مردم و همدلی ملی برای مهار این ویروس و تمرکز رسانه ملی برای همسو کردن جامعه با جامعه پزشکان و پرستاران بود.

دکتر علی عسکری نقش رسانه ملی در نمایش جهادگران سلامت و ادای دین مردم به این ایثارگری ها را بسیار مهم دانست و متذکر شد: اگر این نمایش عمومی در بالاترین تراز ملی هم قرار نگیرد، حتماً در مرتبه ای درخشان و مهم دیده خواهد شد؛ رسانه ملی امروز خود را در کنار جهادگران سلامت می بیند و آماده هر نوع خدمتگزاری است.

رئیس رسانه ملی با تأکید بر حضور جامعه پرستاری در خط مقدم مقابله با این ویروس گفت: پرستاران در صیانت از سلامت مردم بسیار خوش درخشیدند.

وی متذکر شد: پرستاری با سه عنصر معرفت و دانش، مهارت و عطوفت و مهربانی آمیخته است. پرستاران با معرفت و دانشی که دارند، می دانند که با فرد بیمار چگونه برخورد نمایند و این دانش را با مهارت و تجربه درمی آمیزند؛ اما آنچه تخصص و معرفت را تکمیل می نماید، مهربانی و عطوفتی است که این انسان های شریف را متمایز می نماید و توصیف مجاهدان سلامت را برازنده ایشان می سازد.

دکتر علی عسکری حمایت و تکریم جامعه پرستاری را وظیفه مهم رسانه ملی دانست و گفت: در این بحران فراگیر و جهانی، ما شاهد حماسه ای بودیم که با همراهی و همدلی مردم رنگ و بوی ملی به خود گرفت و الگوی جدیدی از جهاد و مدافعان سلامت ارائه شد. این اتفاق مهمی در ایران بود و رسانه ملی تصویرگر این حماسه شد.

وی پرستاری را کاری سخت همراه با فرسودگی جسمی، روحی دانست و توضیح داد: در کنار تمام این صبوری ها و مشقتی که متحمل می شوید، کار شما معنوی و پر اجر است.

دکتر علی عسکری با اشاره به اینکه پرستاری مکمل کار پزشکان و تداوم بخش فرایند درمانی است، گفت: بخشی از کوشش ما در فراوریاتمان، برجسته کردن این موضوع است.

رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از صحبت هایش به پرستاری در خانه اشاره نمود و گفت: با توجه به اصرار جامعه پزشکی برای درمان در خانه با حضور پرستاران و جلوگیری از سرایت ویروس، باید در این زمینه فرهنگ سازی کنیم و وظیفه خود می دانیم با همراهی جامعه پرستاری برنامه هایی در این زمینه فراوری کنیم تا فرهنگ پرستاری در خانه پررنگ تر گردد.

وی اضافه کرد: جامعه پزشکی و نظام بیمه هم باید روی این موضوع متمرکز گردد تا از پرستاران در خانه هم غافل نمانیم.

دکتر علی عسکری با اشاره به آموزش های رسانه ملی درباره بیماری های مزمن دیابت، فشارخون، آسم و... گفت: در فراوری محتواهای آگاهی بخش حتماً احتیاج به همراهی شما داریم. با یاری شورای سیاست گذاری سلامت سازمان، این جهت را هم به درستی طی خواهیم کرد.

رئیس رسانه ملی در خاتمه با تأکید بر همکاری بیشتر جامعه پرستاری و رسانه ملی، نمایش کار ارزشمند و حماسی پرستاران را ادای دین این رسانه به جامعه پرستاری توصیف کرد.

در بخش دیگری از این نشست، سازمان نظام پرستاری با قدردانی از عملکرد رسانه ملی در همراهی با کادر درمان، با اهدای لوح افتخار، دکتر علی عسکری را به عضویت افتخاری سازمان نظام پرستاری درآورد.

رئیس رسانه ملی با قدردانی از یکایک پرستاران این مرزوبوم گفت: این وظیفه بر دوش من و رسانه ملی است که از شما تشکر کنم، اما اینکه امروز شما از ما قدردانی می کنید، نشانه همان مهربانی و عطوفتی است که در ذات پرستاری و جامعه پرستاری است و ما قدردان زحمات شما هستیم.

نقش اصلی رسانه ملی در آگاهی بخشی برای مقابله با کرونا

در ادامه این ملاقات محمد میرزا بیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به گذشت بیش از 10 ماه از ورود ویروس کرونا به کشور، این بحران را آزمون عظیم جامعه پرستاری برای صیانت از سلامت ملی دانست.

وی رسانه ملی را اصلی ترین عنصر در آگاهی بخشی مردم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی خواند و متذکر شد: اگر امروز از رعایت 90 درصدی مردم برای کنترل ویروس کرونا صحبت می کنیم، بخشی از این همیاری مردم به اطلاع رسانی به شیوه های مختلف صوتی و تصویری در سازمان صداوسیما مربوط می گردد و ما قدردان این همراهی هستیم.

میرزا بیگی بحران کرونا را آزمون سخت ملی و جامعه پرستاری دانست و گفت: بیش از 80 هزار پرستار از جامعه 140 هزارنفری پرستاران به بیماران کرونا خدمت کردند که از این میان 50 هزار پرستار به ویروس کرونا مبتلا شدند و در این عرصه سخت و سخت 100 نفر از جهادگران این عرصه شهید راه سلامت شدند که نشاندهنده سطح ایثارگری جامعه پرستاری است.

وی اضافه کرد: اولویت ما سلامت ملی و عمومی است. ما با تقدیم شهدای راه سلامت انتظار داریم مردم در شب یلدا هم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمایند. البته مطمئن هستیم که در کنار حمایت های رسانه ملی و با تکیه بر اطلاع رسانی و جذب مخاطب در این شب ها در این راه پیروز خواهیم بود.

دکتر محمدمهدی قاسمی، رئیس شورای سیاستگذاری سلامت سیما هم در این نشست با اشاره به کوشش های رسانه ملی در بیش از 290 روز گذشته برای انعکاس فعالیت جهادگران عرصه سلامت گفت: بر اساس آمار معاونت های مختلف، حداقل روزی 84 ساعت برنامه در قالب های مختلف صرفا در مورد کوشش های پرستاران در دوران کرونا از رسانه ملی پخش نموده ایم. قطعا این برنامه ها عاملی برای افزایش سرمایه اجتماعی جامعه پرستاری کشور خواهد بود.

در این نشست، معاونان سازمان هم گزارش های جامعی را درباره عملکرد هر یک از معاونت ها در تصویرگری مجاهدت بخش بهداشت و سلامت کشور ارائه دادند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1344

به "قدردانی جهادگران سلامت از صداوسیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی جهادگران سلامت از صداوسیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید