فشار آمریکا به سایر کشورها قلدری و قانون گریزی نامتعارف است

به گزارش ایستگاه بازی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در ایتالیا حضور دارد با روبرتور فیگو رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا دیدار و مصاحبه کرد.

فشار آمریکا به سایر کشورها قلدری و قانون گریزی نامتعارف است

رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا در این دیدار با اشاره روابط خوب و تاریخی دو کشور اضافه نمود: اعتقاد استوار دارم که ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه و نظام بین المللی است.

وی با اشاره به برجام اضافه نمود: خروج آمریکا از برجام مشکلاتی را ایجاد کرد، اما ایتالیا و اروپا همه کوشش خود را خواهند کرد تا این دستاورد حفظ گردد و باب مصاحبه و دیپلماسی باز بماند.

ظریف نیز در این دیدار با تاریخی و دیرینه خواندن روابط خوب دو کشور، سلام های گرم و دعوت علی لاریجانی خطاب به وی را ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به برجام و اقدامات یکجانبه و غیر قانونی آمریکا در خروج از آن، تداوم فشار آمریکا به سایر کشورها را یک قلدری و قانون گریزی نامتعارف خواند که دارای اثرات منفی کوتاه و دراز مدت در نظام بین المللی خواهد بود و تاکید نمود: ما از این مرحله عبور خواهیم کرد، اما چنین رویکردی نظام بین الملل را دچار مشکل خواهد نمود.

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص گسترش روابط دو جانبه بویژه در حوزه اقتصادی و عبور از موانع موجود و نیز همکاری های پارلمانی و دیگر موضوعات مورد علاقه مصاحبه و تبادل نظر کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 101

به "فشار آمریکا به سایر کشورها قلدری و قانون گریزی نامتعارف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار آمریکا به سایر کشورها قلدری و قانون گریزی نامتعارف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید