طرز خشک کردن آلبالو در خانه

تنقلاتی که این روز ها باب شده است، نه تنها ارزش غذایی ندارد بلکه مصرف زیاد آن می تواند به شدت مضر باشد. بچه ها میل زیادی به مصرف تنقلات و اسنک ها دارند. اگر به فکر سلامت و رشد کودک خود هستید بهتر است همراه با حذف این خوراکی ها، آن ها را با سایر اسنک هایی که مفید و سالم هستند. آلبالو خشکه یکی از همین تنقلات خوشمزه و مفید است که هم به تنهایی و هم در انواع سالاد و غذاها قابل استفاده است. پس چه بهتر که تا فصل آلبالو تازه تمام نشده است خودمان در منزل آن را خشک کنیم امروز طرز خشک کردن آلبالو را به شما آموزش می دهیم تا خوراکی سالم تر و خوشمزه تر از انواع آماده موجود در بازار داشته باشید.

طرز خشک کردن آلبالو در خانه

خشک کردن آلبالو در فر

دم آلبالو ها را جدا کرده و آن ها را با آب سرد بشویید.

با استفاده از هسته گیر، هسته را بگیرید، اگر این وسیله را ندارید آن ها را از وسط نصف کرده و هسته شان را جدا کنید.

با استفاده از دستمال کاغذی آلبالوها را خشک کنید.

بعد از آن که آلبالو ها خشک شدند آن ها را روی ظرف مخصوص بچینید طوریکه سمتی که برش زده اید به سمت بالا باشد و اصلا با هم برخورد نداشته باشند.

آن ها را به مدت 3 ساعت داخل فر یا خشک کن بگذارید.(دمای فر حدود 74 درجه سانتیگراد باشد)

بعد از حدود سه ساعت دمای فر را کم کرده و روی 58 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و به مدت 16 تا 24 ساعت آن ها را خشک کنید.

وقتی آلبالو ها کمی چسبنده شده و در صورت فشار دادن رطوبت از آن خارج نشود و از نظر ظاهری شبیه به کشمش شده باشند می فهمید که آماده هستند.

طرز خشک کردن آلبالو

خشک کردن آلبالو در آفتاب

اگر امکاناتی مثل فر و یا خشک کن مخصوص در اختیار ندارید می توانید آن ها را در آفتاب خشک کنید. فرآیند خشک کردن آلبالو در آفتاب تقریبا به همان صورتی که در بالا گفته شد.

آلبالوهایی که هسته شان را گرفتید را در سینی بگذارید و روی آن را با پارچه نازکی بپوشانید. بهتر است سینی ها را روی جایی بلندتر قرار دهید تا روی زمین نباشد.

سینی را دو تا چهار روز جلوی آفتاب قرار دهید تا آلبالو ها خشک شوند (مدت خشک شدن به گرما و رطوبت هوا بستگی دارد پس آلبالو ها را هر از گاهی چک کنید).

در مرحله آخر وقتی آلبالو ها کاملا خشک شدند برای از بین بردن هر میکروبی که ممکن است شکل گرفته باشد آن را به مدت 30 دقیقه در فر با دمای 71 درجه سانتیگراد قرار دهید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 254

به "طرز خشک کردن آلبالو در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز خشک کردن آلبالو در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید