شناسایی تورهای غیرمجاز در دستور کار اداره میراث فرهنگی کرمان

به گزارش ایستگاه بازی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان این که شناسایی تورهای غیرمجاز در دستور کار این اداره کل واقع شده است، گفت: این قبیل تورها با ترفندهای خاص و انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی اقدام به جذب مسافر می نمایند.

شناسایی تورهای غیرمجاز در دستور کار اداره میراث فرهنگی کرمان

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی در دیدار با جمعی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی استان در محل هتل ایرانگردی کرمان با بیان اینکه صنعت گردشگری در ارتقاء نشاط اجتماعی نقش موثری دارد، اضافه نمود: در حال حاضر 143 دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان کرمان در جهت اجرای تورهای داخلی و خارجی فعالیت می نمایند.

او با اشاره به مسائل مالی و احتمال تعطیلی بعضی از دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان، اظهار کرد: باید به دنبال راه برون رفت از مسائل پیش رو که منجر به کاهش میزان فعالیت این دفاتر شده است، باشیم.

فرخی در ادامه به راه اندازی کمیته ای مشترک برای حل این مسائل اشاره نمود و گفت: این کمیته متشکل از نمایندگان ادارات سازمان حج و زیارت، تعزیرات، صنعت و معدن، بازرسی استانداری، میراث فرهنگی، دادستانی و نیروی انتظامی و غیره است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با انتقاد از فعالیت بعضی از افراد در فضای مجازی در زمینه فروش و تبلیغ تورهای گردشگری غیر مجاز، گفت: این تورها به دلیل عدم رعایت استانداردهای مصوب گردشگری سبب تضییع حقوق مسافران و خانواده ها در طول سفر می شوند.

فرخی توضیح داد: تمام افراد حقیقی و حقوقی بدون داشتن پروانه بهره برداری و مجوز بند ب از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز به فروش و تبلیغ تورهای گردشگری نمی باشند و باید دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز رسمی از این سازمان اقدام به برپایی تورهای داخلی و خارجی نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه بیشتر تورهای غیرقانونی در فضای مجازی فعالیت می نمایند و در جای مشخصی حضور ندارند، اظهار کرد: پیگیری و شناسایی این قبیل تورها در سطح استان در دستور کار این اداره کل است و با شناسایی هویت برگزار نمایندگان این قبیل تورها با آنها برخورد قضایی خواهد شد.

فرخی با تاکید براینکه مجوز برگزاری هرگونه تور صرفا به دفاتر خدمات مسافرتی داده می گردد، اظهار داشت: بنابراین هرگونه فعالیت تورگردانیتوسط راهنمایان گردشگری(بدون درخواست یک دفتر خدمات مسافرتی و مجوز سازمان میراث فرهنگی) تخلف محسوب می گردد و در صورت اطلاع و یا مشاهده، ضمن معرفی فرد و یا افراد خاطی به مراجع قضایی، اقدام به ابطال کارت فعالیت این قبیل افراد خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 275

به "شناسایی تورهای غیرمجاز در دستور کار اداره میراث فرهنگی کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی تورهای غیرمجاز در دستور کار اداره میراث فرهنگی کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید