ساخت فیلم کودک دیوانگی است!

علی ژکان تهیه کننده و کارگردان باسابقه سینما ضمن اشاره به مسائل حاکم بر سینمای ایران به دلیل اولویت یافتن مسایل مالی تاکید نمود در این شرایط ساخت یک فیلم کودک را دیوانگی می داند!

ساخت فیلم کودک دیوانگی است!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، علی ژکان کارگردان و تهیه نماینده سینما در تبادل نظر با مهر درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: چندی است که برای فیلم سینمایی جعبه کوچک فلزی به کارگردانی محمد بصیری درخواست پروانه ساخت داده ایم اما هنوز پیروز به دریافت این مجوز نشده ایم.

ژکان ادامه داد: جعبه کوچک فلزی فیلمی در حوزه بچه ها و نوجوانان و روایتگر داستان زندگی پسر نوجوانی است که دچار مسئله ای می گردد و می خواهد این مسائل را حل نماید و در این راستا داستان های فیلم شکل می گیرد.

وی با اشاره به مسائل سینمای کودک گفت: این روزها کسی حاضر نیست روی این سینما سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاران بخش خصوصی مطلقا وارد این حوزه نمی شوند و سیستم دولتی هم به جز برگزاری جشنواره ها و صحبت های تشویقی کاری نمی کند. این در حالی است که پیش از این یک سری از سینماها برای اکران آثار کودک در نظر گرفته می شد اما حالا این امکان هم دیگر وجود ندارد و در مقابل سینماداران هم فکر می نمایند رییس تمام سینما شده اند چراکه به راحتی از اکران یک فیلم سر باز می زنند.

ژکان مطرح کرد: در حال حاضر شرایطی پیش آمده که سینما تبدیل به کاسبی شده و عده ای می خواهند خیلی سریع در آن به پول برسند و تنها به این موضوع فکر می نمایند. از همین رو به نظرم در چنین شرایطی ساخت یک فیلم کودک دیوانگی است! چرا که برای این سینما اعتباری قائل نیستند و ما هم دیوانگی می کنیم که می خواهیم یک فیلم کودک بسازیم.

این تهیه نماینده با بیان اینکه به محض دریافت مجوز ساخت جعبه کوچک فلزی اقدام به ساخت آن می نمایند، اظهار کرد: جعبه کوچک فلزی اولین اثر محمد بصیری در مقام کارگردان است و واقعیت این است که او حدود 10 سال پیش از دانشجویان من بود و یک بار هم فیلمنامه ای را برای ساخت نزد من آورده بود که آن فیلمنامه ایراداتی داشت ضمن اینکه با توجه به اینکه صحنه هایی از آن به صورت انیمیشن بود و تولیدش هزینه بر می شد. از همین رو تصمیم گرفتیم آن را نسازیم تا اینکه فرصت همکاری در جعبه کوچک فلزی پیش آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 262

به "ساخت فیلم کودک دیوانگی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت فیلم کودک دیوانگی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید