دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن کرونا متهم شد

به گزارش ایستگاه بازی، فرمانداران چندین ایالت آمریکا، دولت ترامپ را به نیرنگ و فریبکاری در رابطه با قول توزیع فوری میلیون ها دوز واکسن کووید 19 از ذخایری که وزیر بهداشت مستعفی این کشور اذعان کرد وجود خارجی ندارند، متهم کردند.

دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن کرونا متهم شد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سردرگمی درباره تامین واکسنی که قول آن به فرمانداران آمریکایی داده شده بود، در روزهای اخیر به دنبال بروز کمبودهایی رویت شد و سیستم بهداشت و درمان نیویورک هم برنامه های واکسیناسیون آینده را لغو کرد.

از ماه گذشته که مقام های فدرال آمریکا دو واکسن فایزر - بیون ان تک و مدرنا را تایید کردند، تنها 10.6 میلیون آمریکایی برای یک مرحله واکسن دریافت کردند. این کمتر از 20 میلیون واکسیناسیونی است که دولت ترامپ وعده داد تا پایان 2020 انجام شود.

شماری از فرمانداران آمریکایی از صحبت های الکس آزار، وزیر بهداشت مستعفی آمریکا درباره اینکه ذخیره واکسن وجود ندارد، شوکه شده اند.

کیت براون، فرماندار اورگان در پیامی توییتری نوشت: مطلع شدم که انتقال واکسن از ذخیره ملی وجود نخواهد داشت چون اصلا واکسن ذخیره ای وجود ندارد. این یک فریبکاری در سطح ملی است. دولت توضیح دهد.

روزنامه واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد، این دولت فدرال ذخیره واکسن خود را در اواخر ماه دسامبر کاهش داد و هیچ ذخیره دوز باقیمانده ای وجود ندارد. به دنبال آن، الکس آزار در مصاحبه با ان بی سی نیوز گفت واکسن های مورد بحث به ایالت ها تحویل شده است.

گاوین نیوزوم، فرماندار کالیفرنیا هم گفت، الکس آزار و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری متعهد به تامین واکسن شده بودند.

وی اضافه نمود: بعد ما متوجه شدیم که این را انکار می کنند یا به هر دلیلی نمی توانند این مقدار واکسن را ارسال کنند.

دست کم هشت فرماندار دیگر که عمدتا دموکرات هستند، اظهارات مشابهی مطرح کردند.

تونی اورز، فرماندار ویسکانسین این شرایط را سیلی به صورت توصیف کرد. جارد پولیس، فرماندار کلورادو هم عمیقا متاسف شد که الکس آزار به کشورش دروغ گفته است.

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا که چهارشنبه قدرت را به دست می گیرد، جمعه هدف واکسیناسیون 100 میلیون آمریکایی را تعیین کرد و گفت حدود یک سوم جمعیت کشورش را در 100 روز اول دولتش مصون می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1385

به "دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن کرونا متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ به فریبکاری درباره توزیع واکسن کرونا متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید