دانشگاه هرمزگان در سال 99 رشته جدیدی ایجاد نمی کند

به گزارش ایستگاه بازی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هرمزگان گفت: در سال 98 یکسری رشته های جدید که اعلام احتیاج شده بود، به لیست رشته های تحصیلی دانشگاه هرمزگان اضافه شد و فعلا برنامه ای برای ایجاد رشته جدید در سال 99 نداریم.

دانشگاه هرمزگان در سال 99 رشته جدیدی ایجاد نمی کند

محمدرضا سمتی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هرمزگان در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، در مورد مقاطع تحصیلی این واحد دانشگاهی گفت: دانشگاه هرمزگان دارای سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است و مقطع کاردانی در این دانشگاه ارائه نمی گردد.

سمتی اضافه نمود: البته مقطع دکتری حرفه ای نیز در دانشگاه هرمزگان ایجاد نشده و فعلا نیز برنامه ای برای فعال شدن این مقطع در این دانشگاه نداریم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هرمزگان ابراز کرد: دانشگاه هرمزگان در مقطع کارشناسی دارای بیش از 30 رشته تحصیلی است و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 70 رشته در این دانشگاه فعال است و در کل نزدیک به 30 رشته در مقطع دکتری در این مجموعه تدریس می گردد.

وی در مورد برنامه های این دانشگاه در حوزه آموزش برای سال 99 اظهار کرد: رشته های جدیدی که اعلام احتیاج شده بود، در سال 98 به لیست رشته های تحصیلی دانشگاه هرمزگان اضافه شد و فعلا برنامه ای برای ایجاد رشته های جدید در دانشگاه هرمزگان نداریم و به احتمال زیاد در سال 99 رشته جدیدی اضافه نکنیم که در آن، جذب دانشجو داشته باشیم.

سمتی در مورد ارائه تسهیلات به دانشجویان برتر یادآور شد: البته برای جذب دانشجویان برتر در دانشگاه هرمزگان طرحی تدوین نموده ایم و در صورتی که در هیئت امنا و رئیسه دانشگاه به تصویب برسد، آن را در سال 99 اجرایی خواهیم کرد. این طرح در صورتی که تصویب گردد، برای رتبه های برتر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرایی می گردد به این نحو که یکسری تسهیلات برای آنان در نظر گرفته می گردد تا جذب دانشگاه شوند. هر جند که در حال حاضر نیز تسهیلات ویژه ای برای این دانشجویان در نظر گرفته شده، اما این برنامه ها مدون نبوده و به صورت مقطعی اجرایی می شدند و در صورتی که طرح مذکور تصویب گردد، قطعا به اجرا گذاشتن آن باعث ترغیب دانشجویان برتر برای تحصیل در دانشگاه هرمزگان می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 856

به "دانشگاه هرمزگان در سال 99 رشته جدیدی ایجاد نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه هرمزگان در سال 99 رشته جدیدی ایجاد نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید