خوشحالی دانشمندان از تولد نوزاد نهنگ در حال انقراض

به گزارش ایستگاه بازی، تولد یک نوزاد ماده از خانواده نهنگ های قاتل یا ارکا که به شدت با خطر انقراض روبرو هستند، موجب خوشحالی جانورشناسان شده است.

خوشحالی دانشمندان از تولد نوزاد نهنگ در حال انقراض

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، تولد یک نوزاد ماده از خانواده نهنگ های قاتل یا ارکا که به شدت با خطر انقراض روبرو هستند، موجب خوشحالی جانورشناسان شده است. با تولد این نوزاد ماده جمعیت کلی این نهنگ ها در سواحل کانادا به 76 عدد افزایش یافته است.

نوزاد ماده نهنگ قاتلی که در سواحل جنوبی انگلیس زندگی می نماید در ماه می متولد شده است، اما دانشمندان به تازگی پیروز شدند از آن عکس هایی تهیه شده و از صحت و سلامت این نهنگ مطمئن شوند. جنسیت این آبزی نیز با آنالیز عکس های یادشده تایید شده است. تاریخ دقیق فراوری این نهنگ قاتل 24 ماه می اعلام شده است.

تصویر یادشده در نزدکی سواحل منطقه San Juan در ونکور کانادا تهیه شده است. در تصویر تهیه شده از این نهنگ کوچک مادر وی و یک نهنگ ماده دیگر نیز مشاهده می شوند. جانورشناسان مونث بودن نوزاد نهنگ متولد شده را بسیار مهم دانسته و امیدوارند که این امر به ازدیاد جمعیت آنها بینجامد.

نهنگ قاتل یا ارکا پستانداری دریایی است که به خانواده دلفین های اقیانوسی تعلق دارد و بزرگ ترین جاندار در میان دلفین سانان است. نهنگ های قاتل در اقیانوس های سراسر دنیا، از دریاهای قطبی گرفته تا دریاهای گرمسیری، یافت می شوند.

آن ها طعمه های گوناگونی را به عنوان غذا اختیار می نمایند، با این حال بعضی گروه ها تنها به دنبال یک طعمه می روند. بعضی تنها از ماهی ها تغذیه می نمایند و بعضی دیگر به گله های پستانداران دریایی، مانند فک، شیر دریایی، گراز دریا و حتی نهنگ ها نیز حمله می نمایند. نهنگ های قاتل در بالای هرم غذایی هستند، دشمنان طبیعی ندارند و گاه کوسه های بزرگ را نیز طعمه خود می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 آبان 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 398

به "خوشحالی دانشمندان از تولد نوزاد نهنگ در حال انقراض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالی دانشمندان از تولد نوزاد نهنگ در حال انقراض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید