خبرنگاران کشتی های انگلیسی برای رهگیری ناوهای روسیه به حرکت درآمدند

به گزارش ایستگاه بازی، لندن - خبرنگاران - وزارت دفاع انگلیس روز پنجشنبه اعلام نمود 7 کشتی انگلیسی در پی آنچه فعالیت های مشکوک ناوهای جنگی روسیه در کانال مانش و دریای شمال خوانده شد به حرکت در آمدند.

خبرنگاران کشتی های انگلیسی برای رهگیری ناوهای روسیه به حرکت درآمدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این عملیات با پوشش هوایی دو بالگرد مرلین و وایلدکت مدل 814 و 815 از اسکادران نیروی دریایی پورتسموث تاین واقع در جنوب انگلیس راهنمایی شد.

نیک وارد افسر نیروی دریایی پایگاه پورتسموث تاین در این زمینه بیان کرد که نیروهای مسلح در حین یاری رسانی به سازمان ملی بهداشت، به فعالیت های همیشگی خود برای حفاظت از این کشور ادامه می دهند.

هم زمان با تشدید بحران کرونا در سراسر دنیا و اعلام شرایط اضطراری در انگلیس، ارتش این کشور برای یاری رسانی به حالت آماده باش درامده است. از توزیع کالاهای ضروری تا نظارت بر حسن اجرای مقررات منع رفت و آمد در سراسر کشور، 20 هزار سرباز انگلیسی به کار گرفته شده اند.

با این حال تحلیل گران و کارشناسان نظامی هشدار داده اند که این شرایط ممکن است به امنیت کشور آسیب بزند.

وزارت دفاع انگلیس در مقاطع مختلف سال از رهگیری جنگنده های روس در نزدیکی حریم هوایی و دریایی این کشور گزارش هایی را منتشر می نماید.

انگلیس 18 اسفند گذشته مدعی شد که یک هواپیمای روس در شمال غرب اسکاتلند را رهگیری نموده است. در جریان این عملیات، سه فروند جنگنده تایفون و دو فروند جت تورنادو از پایگاه هوایی لوسی ماوس واقع در شمال شرق اسکاتلند و دو فروند جت تورنادوی دیگر از پایگاه کونینگزبی به پرواز در آمدند.

بر اساس گزارش منتشر شده، جنگنده های انگلیسی نزدیک هواپیمای روس شده و آن را وادار کردند تا جهت خود را تغییر دهد. وزارت دفاع انگلیس هواپیمای روس را مدل توپولف تی یو-95 شناسایی کرد که برای بمباران هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.

انگلیس به لحاظ سبقه تاریخی روابط درخشانی با روسیه ندارد. روابط دیپلماتیک میان دو کشور به ویژه پس از ماجرای مسمومیت جاسوس پیشین روس در انگلیس، تیره تر شده است.

دولت انگلیس، مسکو را به مسمومیت سرگئی اسکریپال با ماده شیمایی نوویچوک متهم و به موجب آن تعدادی از دیپلمات های این کشور را اخراج کرد. روسیه نیز که هرگونه دخالت در این حادثه را رد نموده، به همان میزان از دیپلمات های انگلیسی را از خاک این کشور اخراج کرد.

اسکریپال سال 2010 هنگام تبادل جاسوسان میان واشنگتن و مسکو به انگلیس پناهنده شد که در آن، روسیه چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرد.

وی پیش تر مأمور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال 2006 (1385) به 13 سال حبس در مسکو محکوم شد. او متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا به سازمان جاسوسی ام. آی .6 گزارش داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 864

به "خبرنگاران کشتی های انگلیسی برای رهگیری ناوهای روسیه به حرکت درآمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشتی های انگلیسی برای رهگیری ناوهای روسیه به حرکت درآمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید