حاجی میرزایی: مرحوم حافظی دغدغه فرزندان ایران زمین و اعتلای وطن را داشت

به گزارش ایستگاه بازی، در پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت سالگرد درگذشت محمدرضا حافظی آمده است: مرحوم حافظی دغدغه فرزندان ایران زمین و آبادی و اعتلای وطن را داشت و با اخلاص و سخاوت بی حد خود منشأ ثمرات و اثرات زیادی شد.

حاجی میرزایی: مرحوم حافظی دغدغه فرزندان ایران زمین و اعتلای وطن را داشت

به گزارش گروه اجتماعی ایستگاه بازی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت سالگرد درگذشت محمدرضا حافظی، وجود خیرین و نیکوکاران در آموزش وپرورش را ذخیره ای پربار، ارزشمند و با برکات زیادی برای نظام تعلیم و تربیت دانست.

21 خردادماه سالگرد درگذشت مردی از تبار نیکان است که با قدم های خیرش در مدت بیش از بیست سال اواخر عمرش، بچه ها بسیاری را در این سرزمین بر سر کلاس های درس و مدارس نشاند.

محمدرضا حافظی، متولد 1310، شهرستان بروجرد بود و دکترای مدیریتش را از یکی از دانشگاه های کالیفرنیا گرفته بود. او بیش از بیست و سه سال رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز بود و حادثه ای ناگوار سبب تحول وی در زمینه مدرسه سازی شد.

پسرش امیرحسین حافظی در سن 24 سالگی و عروسش مریم مهدوی حدود 19 سال پیش در اولین روز بعد از ازدواج بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند.

محمدرضا حافظی در مراسم تشییع پسرش متوجه حضور تعداد زیادی از مردم شد و تعجب نموده بود، متوجه شد این مردم به خاطر او نیامده اند بلکه به خاطر کار های نیکی که پسرش بدون خبر پدر انجام داده آمده اند. فعالیت های نیک پسر او را در جهت جدیدی قرار داد و تصمیم گرفت خانه پسرش را بفروشد و هزینه آن را صرف مدرسه سازی کند.

در این پیام آمده است: مؤمنان واقعی و انسان های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی، کوشش نموده اند خود را به ویژگی نیکوکاری، آراسته سازند و در کار و زندگی پرهیاهوی امروز، در طلب محبت و رضایت پروردگار گام بردارند.

گنجینه وجود خیرین و نیکوکاران عزیز در آموزش و پرورش، ذخیره ای پربار و ارزشمندی است که حقیقت برکات زیادی برای نظام تعلیم و تربیت و میهن عزیزمان داشته است.

زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی از مفاخر برجسته و کم نظیر است. انسان وارسته و بزرگی که با اهتمام به امور خیر، باقیات صالحات ارزشمندی از خود به جای گذاشته و خط شکن و طلایه دار حسنه بزرگ مدرسه سازی شده اند. مرحوم حافظی دغدغه فرزندان ایران زمین و آبادی و اعتلای وطن را داشتند و با اخلاص و سخاوت بی حد خود منشأ ثمرات و اثرات زیادی شده اند.

اکنون در آستانه نخستین سالروز درگذشت این چهره ماندگار فرهنگ و نیکوکاری ایران زمین و بنیان گذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، با گرامیداشت یاد و نام دکتر محمدرضا حافظی، پدر مدرسه سازی ایران قدرشناس و پاسدار اقدامات ارزشمند ایشان هستیم و امیدوارم با یاری خداوند منان و کوشش در جهت تحقق خواسته ها و اهداف آن مرحوم، بهترین نوع تکریم و بزرگداشت ایشان را به منصه ظهور برسانیم. یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1007

به "حاجی میرزایی: مرحوم حافظی دغدغه فرزندان ایران زمین و اعتلای وطن را داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: مرحوم حافظی دغدغه فرزندان ایران زمین و اعتلای وطن را داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید