جزیره سرگردانی در برابر سازمان هدفمندی یارانه ها

به گزارش ایستگاه بازی، کارمندان دستگاه های اجرایی عموما به سرکار خود بازگشته اند، اما سازمان هدفمندی یارانه ها تنها پذیرای پرسنل این سازمان است و از پذیرش ارباب رجوع امتناع می نماید.

جزیره سرگردانی در برابر سازمان هدفمندی یارانه ها

ایستگاه بازی - فاطمه عسگری نیا: کارمندان دستگاه های اجرایی عموما به سرکار خود بازگشته اند، اما سازمان هدفمندی یارانه ها تنها پذیرای پرسنل این سازمان است و از پذیرش ارباب رجوع امتناع می نماید. میدان ولیعصر، خیابان زرتشت، نبش کوچه حسن دانش کیان سازمان هدفمندی یارانه ها؛ آدرسی است که شهرستانی ها و تهرانی ها پرسان پرسان خود را به آن می رسانند به امید این که مسائل یارانه ای خود را برطرف نمایند؛ سازمانی خدماتی که این روزها درپی پرداخت وام یک میلیون تومانی دولت به یارانه بگیران مراجعان بسیاری دارد؛ ولی به بهانه کرونا جوابگوی هیچ کس نیست.

صادق 45 ساله است، مردی سبزه رو با لهجه جنوبی ، او به ایستگاه بازی می گوید: از اهواز برای پیگیری مشکلش راهی تهران شده و از ساعت 6 صبح مقابل ساختمان هدفمندی یارانه ها ایستاده اما اجازه ورود پیدا نمی نماید. او شرح می دهد: تمام خطرهای سفر را به جان خریده و راهی تهران شده ام به امید اینکه گرهی از مشکلم باز گردد، اما این جا هم می گویند به خاطر کرونا تعطیل است

حرف های صادق را علی مرد میانسال کرجی ادامه می دهد و می گوید: پارسال یارانه دختر و پسرم از لیست یارانه خانوار ما قطع شد. از 3 ماه پیش به اینجا می آیم اما کسی جوابگو نیست و ارباب رجوع بین ساختمان هدفمندی یارانه ها و وزارت کار پاسکاری می شوند.

بانوی سرپرست خانواری که در میان جمعیت است به جمع اضافه می گردد: در آخرین مرحله حذف یارانه ثروتمندان یارانه من هم قطع شده قبل از عید که آمدم گفتند بعد از تعطیلات عید بیایید .از روزی که تعطیلات تمام شده هر روز این جا هستیم و می گویند رئیس جمهوری دستور داده سازمان هدفمندی یارانه ها مردم را پذیرش نکند

ازدجام جمعیت در مقابل ساختمان خطر شیوع کرونا را در بین مراجعه نمایندگان تشدید و سلامتی آنها را تهدید می نماید. حسین کریمی یکی از مراجعه نمایندگان می گوید: وقتی پرسنل سازمان در محل کار حضور دارند چرا مردم باید پشت درهای بسته بمانند؟او ادامه می دهد: اگر بهانه شان کرونا است دو تا دو تا مردم را بپذیرند و مشکل آنها را حل نمایند این که هر روز مراجعه کنیم ولی کسی جوابگو نباشد همه را عصبانی می نماید.

اعتراض ها موجب می گردد یکی از کارشناسان سازمان هدفمندی یارانه ها بیرون بیاید و بین مردم حاضر می گردد تا آن ها را توجیه کند ، اما عصبانیت مردم او را وادار می نماید به داخل ساختمان بازگردد. در این میان یکی از عوامل انتظامی مستقر در ورودی ساختمان اعلام می نماید سازمان بنا به دستور رئیس جمهوری تعطیل است او از مردم می خواهد به وسیله شماره تماس های اعلام شده مسائل خود را پیگیری نمایند.

او از شماره تلفن هایی سخن می گوید که به گفته مردم حاضر، متصدیانش جوابگوی آنها نیستند.

سیاوش جوانی است که همراه مادرش برای اخذ یک نامه از سازمان هدفمندی یارانه ها برای پلیس+10 به این سازمان مراجعه نموده، می گوید: اولا که این شماره های تماس را کسی جوابگو نیست ثانیا اگر کسی هم پاسخ دهد صدور آن نامه را باید چطور دنبال کنیم؟ بحث و درگیری لفظی مردم با عوامل انتظامی مستقر می گیرد، مردم می گویند: حداقل دولت به صورت رسمی خبر تعطیلی سازمان هدفمندی یارانه ها را اعلام کند که ما از راه های دور و نزدیک راهی این آدرس نشویم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 942

به "جزیره سرگردانی در برابر سازمان هدفمندی یارانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره سرگردانی در برابر سازمان هدفمندی یارانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید