بورل: روسیه نمی خواهد از فرصت مذاکره با اروپا استفاده کند

به گزارش ایستگاه بازی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مطلبی با اشاره به تحولات اخیر در جریان سفرش به روسیه، مدعی شد که مسکو نمی خواهد از فرصت مذاکره با اتحادیه اروپا استفاده کند.

بورل: روسیه نمی خواهد از فرصت مذاکره با اروپا استفاده کند

با ما سفر کنید و با تور اروپا لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مطلبی به سفر خود به مسکو و آینده روابط میان روسیه و اتحادیه اروپا پرداخت.

وی در این مطلب که در وبسایت رسمی اتحادیه اروپا منتشر شده، نوشت: من تازه از سفر بسیار پیچیده به مسکو که طی آن درباره روابط روسیه و اتحادیه اروپا بحث شد، بازگشتم. این روابط برای چند سالی در سطح پایین بوده و حتی پس از تحولات اخیر که در ارتباط با مسموم ، بازداشت و محکوم کردن الکسی ناوالنی بوده و همچنین بازداشت هزاران تظاهرات نماینده، وخیم تر شده است.

بورل افزود: هدف از این ماموریت ابراز مستقیم محکومیت شدید اتحادیه اروپا درقبال این حوادث بوده و رسیدگی به این امور به وسیله دیپلماسی و آنالیز فرایند سریع وخیم شدن روابط با روسیه و همچنین یاری به آماده سازی مذاکرات شورای اروپا درباره روابط اتحادیه اروپا و روسیه بوده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: یک کنفرانس خبری تهاجمی و اخراج سه دیپلمات اروپایی در جریان دیدارم، نشان داد که مقامات روسیه نمی خواهند از این فرصت برای داشتن مذاکرات سازنده تر با اتحادیه اروپا استفاده نمایند.

وزارت خارجه روسیه روز آدینه و همزمان با سفر بورل به این کشور بیان کرد که مسکو سه دیپلمات آلمانی، لهستانی و سوئدی را که در تظاهرات غیرقانونی در حمایت از الکسی ناوالنی مشارکت داشتند اخراج نموده است.

الکسی ناوالنی، چهره غربگرای مخالف دولت روسیه اواخر ماه گذشته به محض ورود به فرودگاه مسکو از آلمان بازداشت شد و در پی آن روسیه شاهد بعضی ناآرامی ها بوده است.

پیشتر هم دولت آلمان، روسیه را به مسموم کردن وی متهم نموده بود. در حالی که روسیه این ادعاها را رد و بیان کرد آزمایش ناوالنی هیچ شواهدی از وجود سم در بدن او را نشان نداده است.

ناوالنی که در پفراینده ای موسوم به پفراینده روچر با مجازات تعلیقی روبرو بوده به علت از دست دادن حضور در چندین جلسه بازپرسی در لیست افراد تحت تعقیب دولت روسیه قرار گرفته بود و از 29 دسامبر 2020 به دلیل نقض مکرر مقررات مشروط در لیست افراد تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه قرار داشت.

او پیش تر به تحمل سه سال و نیم حبس محکوم شده بود و با توجه به گذراندن بخشی از آن در حبس خانگی، دو سال و هشت ماه دیگر را باید در حبس به سر ببرد. مقامات روسیه می گویند، ناوالنی با عدم گزارش موقعیت مکانی خود طی گذراندن حبس خانگی، قوانین را نقض نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1407

به "بورل: روسیه نمی خواهد از فرصت مذاکره با اروپا استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: روسیه نمی خواهد از فرصت مذاکره با اروپا استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید