بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه کرونا؛ شاهد عینی بر دیکتاتوری ترامپ

به گزارش ایستگاه بازی، بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه گسترش ویروس کرونا دلیلی شاخص بر دیکتاتور بودن دولت این کشور است که هیچ توجهی به منافع ملت ها و حتی مردم خود ندارد.

بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه کرونا؛ شاهد عینی بر دیکتاتوری ترامپ

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی به نقل از پایگاه خبری العهد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از 123 هزار نفر عبور نموده و تعداد جان باختگان به بیش از 2200 نفر رسیده است؛ درحالی که پزشکان و پرستاران برای مقابله با کمبود یاری های پزشکی به پنهان کردن و یا خریداری تجهیزات از بازار سیاه روی آورده اند.

اما سؤال مهمی که در اینجا مطرح می گردد این است؛ پس از غارت منافع و مواد مورد احتیاج مردم٬ مقامات آمریکایی چه نقشی در تأمین این مواد و تجهیزات دارند؟ و نقش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که ادعا می نماید سرقت منابع مردم برای حمایت از کشور است٬ چیست؟

در این گزارش سعی داریم نمونه هایی از شرایط بیمارستان های آمریکا را که در آن کادر پزشکی از کمبود شدید ملزومات و تجهیزات مربوطه رنج می برند و مجبور شده اند برای مقابله با این شرایط به مخفی کردن یا دزدیدن و یا خریداری مواد مورد احتیاج از بازار سیاه روی بیاورند٬ بیان کنیم.

کارمندان بخش بهداشت در آمریکا خواهان تأمین تعداد زیادی تجهیزات برای پیشگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا شده اند و بیمارستان های شهرهای نیویورک و نیواورلئانز و دیترویت با افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس٬ دیگر قادر به پذیرش بیماران نیستند.

پزشکان آمریکایی به دلیل کمبود تجهیزات و دستگاه های تنفسی به ویژه برای بیماران کرونایی که شرایط وخیمی دارند٬ به شدت نگران هستند.

پزشکان در منطقه نیویورک گزارش دادند که آنها مجبورند بعضی تجهیزات را از نو بازسازی نمایند و در مواردی هم به بازار سیاه پناه ببرند.

الکساندر سالیرنو پزشک آمریکایی از مرکز پزشکی سالیرنو مدیکال آسوشیتس در شمال ایالت نیوجرسی گفت که برای خرید ماسک و سایر تجهیزات مجبور شده است به وسیله یک واسطه٬ 17 هزار دلار پرداخت کند؛ درحالی که قیمت اصلی آنها حدود 2500 دلار بود.

پرستارهای بیمارستان نیویورک نیز اعلام کردند که اگر ماسک های ان95 و ماسک ها و لباس های جراحی و سایر تجهیزات مربوطه خود را پنهان ننمایند و مراقب نباشند٬ به راحتی به سرقت می رود.

یکی از این پرستاران گزارش داد که بعضی از تیم های پزشکی ماسک ها و دستکش و لباس ها را در کشوها و کمدهای خود پنهان می نمایند.

این یک نمونه کوچک از صحنه های تأسف برانگیز و بحرانی در دولتی است که ادعای حاکمیت دموکراسی بر کشورش را دارد؛ درحالی که بدترین اقدامات دیکتاتورانه را علیه ملت خود و ملت های دیگر انجام می دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 866

به "بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه کرونا؛ شاهد عینی بر دیکتاتوری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه کرونا؛ شاهد عینی بر دیکتاتوری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید