افزایش خطر حملات سایبری ناشی از استرس

به گزارش ایستگاه بازی، 80 درصد شرکت ها می گویند افزایش خطر امنیت سایبری ناشی از عوامل انسانی در طول همه گیری COVID-19 ، به ویژه در زمان استرس شدید، یک چالش ایجاد نموده است.

افزایش خطر حملات سایبری ناشی از استرس

پس از آنکه ویروس کرونا منجر به اعلام شرایط اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخشهای مختلف از سوی دولت کشورهای دنیا شد، استفاده از سرویس های مبتنی بر فضای ابری و اینترنت نیز توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویس ها نیز رکورد زده و به رشد سرسام آوری رسیده است.

در این راستا به نقل از پلیس فتا، سایبرکولوژی، گزارش جدیدی است که به آنالیز نقش کارکنان و شخصیت آن ها در ایمن نگه داشتن سازمان ها از تهدیدات سایبری می پردازد. از جمله این گزارش عبارت است از اینکه از زمان ایجاد COVID-19 ، جرایم اینترنتی 63 درصد افزایش یافته، طبق CISO ، خطای انسانی بزرگترین چالش امنیت سایبری در طی بیماری همه گیری کرونا بوده است، فقط یک چهارم مشاغل استراتژی کار خود را از راه دور موثر می دانند و 47 درصد از افراد، نگران توانایی خود در مدیریت استرس در طول بحران ویروس کرونا هستند.

تحقیقات سایبرکولوژی، نگرش 2000 مصرف نماینده و بیش از 100 افسر ارشد امنیت اطلاعات در بریتانیا را آنالیز می نماید و تحقیقات روانی ارتباط امنیت سایبری، شخصیت و استرس را در یک دنیای مجازی آنالیز می نماید.

این گزارش نشان داد که 75 درصد شرکت ها می گویند نیمی از کار آن ها توسط کارکنانی انجام می گردد که اکنون از راه دور کار می نمایند - اما قبل از COVID-19 این کار را انجام نمی دادند، که نشان دهنده نیروی کار بسیار پراکنده فعلی است.

با گزارش CISO شاهد افزایش 63 درصدی جرایم اینترنتی از زمان شروع این بیماری هستیم ، و با کار از راه دور بسیاری از کارمندان ، مشاغل بیش از هر زمان دیگری در معرض خطر هستند. در همین حال ، این گزارش نشان داد که بیش از دوسوم مصرف نمایندگان نگران امنیت سایبری خود هستند اما نمی دانند در این مورد چه باید بنمایند و تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان نگران توانایی خود در مدیریت استرس در هنگام شیوع همه گیری هستند.

هر کارمند دارای یک نقطه کور در زمینه امنیت سایبری است

استرس بر انواع مختلف شخصیت از طرق مختلف تأثیر می گذارد، به این معنی که هر یک از کارمندان در خصوص امنیت سایبری نقطه کور خاص خود را دارند. از آنجایی که بیماری همه گیر سطح استرس را افزایش داده، ممکن است اعضای کارکنان بسته به نوع شخصیت آن ها، وحشت نموده و روی لینک مخربی کلیک نمایند، یا اینکه تخلف امنیتی را به تیم فناوری اطلاعات گزارش ننمایند. بنابراین مقاله، مشاغل را به پیاده سازی یک استراتژی جامع امنیت سایبری تشویق می نماید که شخصیت های فردی را در نظر بگیرند.

کار از راه دور انعطاف پذیری بیشتری را برای نیروی کار به ارمغان آورده ، اما همچنین روندها و سیستم های تجاری را به طرز چشمگیری تغییر داده است. ترکیبی از سیستم های شنماینده فناوری اطلاعات ، فقدان امنیت مرکزی ، تغییر ناگهانی محل کار در خانه و جو دنیای استرس و نگرانی ، زمینه مناسبی برای یک حمله سایبری پیروز است.

جیک مور، متخصص امنیت سایبری ESET گفت: این واقعیت که فقط یک چهارم مشاغل به استراتژی کار خود از راه دور ایمان دارند، تکان دهنده است و نشان می دهد که کارهای زیادی برای انجام کار در خانه اجرا شده است .

جان هاکستون ، رئیس رهبران اندیشه در شرکت Myers-Briggs ، اظهار کرد: مدتهاست که امنیت سایبری فقط به عنوان مسئولیت بخش های IT در نظر گرفته می گردد، اما به منظور ایجاد یک استراتژی کامل امنیت سایبری که عامل انسانی ، IT و HR را در نظر بگیرد، ادارات باید با هم کار نمایند. HR با استفاده از تست روان سنجی و ابزار خودآگاهی می تواند به شناسایی ترکیب تیم ها یاری کند و آسیب پذیری های احتمالی را معین کند. تیم های IT می توانند با استفاده از این بینش ، پروتکل های امنیتی جامع و یک استراتژی سایبری فعال برای ایجاد یک قدم جلوتر از تهدیدات احتمالی ایجاد نمایند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1285

به "افزایش خطر حملات سایبری ناشی از استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خطر حملات سایبری ناشی از استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید