افزایش بیماران بدحال در خوزستان ، تلاش برای افزایش تخت های ICU

به گزارش ایستگاه بازی، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از تلاش برای افزایش تخت های ICU بیمارستان های اهواز و خوزستان در پی افزایش مراجعه بیماران بدحال خبر داد.

افزایش بیماران بدحال در خوزستان ، تلاش برای افزایش تخت های ICU

دکتر فرهاد ابول نژادیان در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین شرایط بیمارستان های خوزستان در پذیرش بیماران مبتلا به کرونا، اظهار کرد: یک هزار و 300 تخت عادی برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده که اکنون 50 درصد ظرفیت این تخت ها اشغال است.

وی اضافه نمود: حدود 370 تخت ICU نیز برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است که 80 درصد ظرفیت این تخت ها اشغال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شرح داد: با توجه به مراجعه بیماران بدحال تر در حال تلاش برای ایجاد ICUهای جدید در امیدیه و رامشیر هستیم تا بیماران این شهرها به اهواز منتقل نشوند.

وی گفت: در تلاش برای افزایش ظرفیت تخت های ICU در اهواز نیز هستیم و امیدواریم 40 تخت در بیمارستان امام خمینی(ره) و 40 تخت در بیمارستان گلستان اضافه نموده شود.

ابول نژادیان اعلام نمود: در حال حاضر در خوزستان 35 بیمارستان پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را انجام می دهند. در اهواز نیز بیمارستان های رازی، امیرالمومنین(ع) و فاطمه الزهرا(س) و بلوک جداگانه ICU بیمارستان گلستان بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش می کنند.

وی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق کم برخوردار کمتر است، اضافه نمود: در هر منطقه ای که میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمتر است به ویژه در مناطق کم برخوردار که بافت سنتی دارند و تامین ماسک نیز برای اهالی این مناطق سخت تر است، قطعا درگیری با بیماری بیشتر خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق حاشیه ای شهرهای خوزستان بسیار کمتر شده است.

وی اعلام نمود: از مردم می خواهیم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند تا درگیر بیماری نشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1225

به "افزایش بیماران بدحال در خوزستان ، تلاش برای افزایش تخت های ICU" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیماران بدحال در خوزستان ، تلاش برای افزایش تخت های ICU"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید