شروع واکسیناسیون 17 ساله ها با واکسن های خاص از هفته آینده

به گزارش ایستگاه بازی، وزیر بهداشت از شروع واکسیناسیون گروه سنی 17 سال کشور با واکسنهای خاصی که وارد کشور شده است، اطلاع داد.

شروع واکسیناسیون 17 ساله ها با واکسن های خاص از هفته آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بهرام عین اللهی گفت: از هفته آینده 17 ساله هایی که می خواهند کنکور دهند با واکسنهای خاصی که آوردیم یعنی واکسنهای زیر 18 سال، واکسینه می شوند؛ یعنی جوانانی که سال آخر دوره تحصیلی دبیرستان را طی می نمایند.

وی گفت: به این ترتیب همه واکسینه می شوند تا برای برگزاری کنکور مسئله ای نداشته باشیم.

عین اللهی گفت: قدم اصلی برای کنترل این بیماری واکسیناسیون است و انشالله امیدواریم تا دهه فجر این بیماری را در کشور کنترل کنیم.

وزیر بهداشت در بازدید از سازمان صدا و سیما، گفت: هرکسی که بخواهد از کشور خارج گردد باید حتما واکسن تزریق نموده باشد و این موضوع مشمول تمام سفرها است چون اکنون نگاه می نمایند ببینند کشور مقابل چه چیزی می خواهد و بعضی کشورها با تست منفی می پذیرند.

عین اللهی بعلاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: هماهنگی خیلی خوبی بین نمایندگان محترم کمیسیون بهداشت و درمان و وزارت بهداشت وجود دارد و در رابطه با برنامه های آینده وزارت بهداشت دوستان تذکراتی دادند و ما در رابطه با شرایط واکسیناسیون خوشبختانه توانستیم مقداری فراوان واکسن را با مساعدت ریاست جمهوری و معاون رییس جمهور به کشور وارد کنیم.

وی اضافه نمود: امروز ما 38 میلیون دوز واکسن را تزریق کردیم و دیگر قرار است کارهایی که انجام دادیم را اعلام کنیم و وعده به مردم ندهیم. تا سرانجام تیر ماه فقط 5 میلیون دوز واکسن تزریق شده بود یعنی از مرداد و شهریور حدود 33 میلیون دوز واکسن تزریق کردیم و امیدواریم تا آخر شهریور به بالای 50 میلیون دوز برسیم و این خبر خوب برای مردم است.

او تاکید نمود: رتبه دوم مقدار واکسیناسیون در هفته را در جهان به دست آوردیم و رتبه اول مربوط به آلمان است با تزریق 6 میلیون دوز واکسن در هفته و بعد ما هستیم با تزریق 5 میلیون دوز واکسن در هفته و این هفته هم امیدوار هستیم که رکورد آلمان را هم بزنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1741

به "شروع واکسیناسیون 17 ساله ها با واکسن های خاص از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واکسیناسیون 17 ساله ها با واکسن های خاص از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید