آزادی بیش از 3000 زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان

به گزارش ایستگاه بازی، مدیرکل زندان های استان کردستان گفت: از سال 1380 که ستاد دیه کار خود را در استان کردستان شروع نموده است تاکنون بیش از سه هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شده اند.

آزادی بیش از 3000 زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان

به گزارش ایستگاه بازی، اسحاق ابراهیمی در جمع فرماندار و رؤسای اصناف و اتحادیه های مختلف شهر سنندج اظهار کرد: در جشن گلریزان سال گذشته اصناف و بازاریان حمایت های بسیار خوبی را داشتند و این حمایت ها زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد در استان را فراهم کرد.

وی اسدالله لاجوردی رئیس سازمان زنداهای وقت را بنیانگذار ستاد دیه در سال 1360 در کشور دانست و اضافه کرد: در استان کردستان نیز در سال 1380 و با همت جمعی از مسئولان و خیرین استان، ستاد دیه کار خود را شروع کرد و از آن موقع تاکنون این ستاد در کردستان بیش از سه هزار زندانی جرایم غیرعمد را از زندان آزاد نموده است.

نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان، عملکرد این ستاد مردمی در استان را در سال گذشته بیش از 16 میلیارد تومان اظهار داشت و گفت: با این مبلغ که شامل یاری های بلاعوض ستاد دیه، وام بانک های عامل، گذشت شکات و … بوده است در سال گذشته 201 زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند که 195 نفر از آنان مرد و شش نفر دیگر زن بودند.

محمدابراهیم زارعی، فرماندار شهرستان سنندج نیز در این جلسه اظهار کرد: خوشبختانه بازاریان سنندج همیشه حضور پر رنگی از خود در امور خداپسندانه نشان داده اند که قطعاً در جشن گلریزان و یاری به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز این حضور را به تماشا خواهیم نشست.

وی همت کردستانی ها در امور خیرخواهانه را مثال زدنی دانست و مطرح نمود: بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد افرادی هستند که ناخواسته و صرفاً به دلیل مسائل و نوسانات مالی که دامنگیر کل جامعه شده است روانه زندان شده اند و قطعاً در این راستا بازاریان با بینش و درک عمیقی که از این موضوع دارند تمام کوشش خود را در راستای یاری به آزادی این افراد از زندان انجام خواهند داد.

شایان ذکر است که در سرانجام این مراسم تمامی رؤسای اتحادیه ها و اصناف مختلف شهر سنندج آمادگی خود را جهت حضور در جشن گلریزان اظهار داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 205

به "آزادی بیش از 3000 زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی بیش از 3000 زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید