یورونیوز: دولت آلمان برای لغو تدریجی قرنطینه آماده می گردد

به گزارش ایستگاه بازی، رسانه های اروپایی از آماده شدن طرحی در دولت آلمان برای لغو تدریجی مقررات قرنطینه در این کشور از دو هفته آینده خبر دادند.

یورونیوز: دولت آلمان برای لغو تدریجی قرنطینه آماده می گردد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل ایستگاه بازی، شبکه خبری یورونیوز شامگاه دوشنبه گزارش داد که دولت فدرال آلمان در حال تدوین طرحی است که به موجب آن، مقررات قرنطینه و سایر محدودیت های در نظر گرفته شده برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور، از روز 19 آوریل (31 فروردین) به تدریج لغو می شوند.

اگرچه مقامات دولت فدرال آلمان هنوز به صورت رسمی این خبر را تأیید ننموده اند، اما به گفته یورونیوز بعضی رسانه های اروپایی به نسخه ای از پیش نویس طرح مذکور دست یافته اند.

یورونیوز ادعا می نماید که دولت فدرال آلمان برای لغو تدریجی قرنطنیه در این کشور، تمهیداتی را پیش بینی و فهرست بندی نموده است که از جمله این تمهیدات می تواند به استفاده اجباری شهفرایندان از ماسک در فضاهای عمومی، محدودیت تجمعات و ردیابی فوری زنجیره های شیوع ویروس کرونا توسط نهادهای مسئول اشاره نمود.

دولت اتریش نیز می خواهد بعضی از محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا در این کشور را گام به گام لغوکند. سباستین کورتز، صدراعظم این کشور با شرکت در یک کنفرانس خبری گفت: می خواهیم فعالیت های مالی تجاری را گام به گام از سر بگیریم. البته جوانترین صدراعظم قاره سبزتاکید نمود که شهفرایندان باید اصول توصیه شده را کاملا رعایت نمایند.

در اولین گام دولت این کشور تصمیم گرفته از هشت روز دیگر، چهاردهم آوریل، اجازه از سرگیری فعالیت فروشگاه های کوچک در این کشور را بدهد.

پس از آن تمامی فروشگاه های کشور ومراکز تجاری از اوائل ماه مه کارشان را شروع خواهند کرد. به گفته نخست وزیر محافظه کار اتریش، رستوران های کشور نیز از نیمه های ماه مه می توانند میزبان مشتریان باشند.

مقامات دولتی، دیگر کشور اروپایی، جمهوری چک، نیز درصدد لغو بعضی از محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا در آستانه عید پاک هستند. جمهوری چک در زمره اولین کشورهای اروپایی بود که در قرنطینه قرارگرفت.

داده ها نشان می دهند که نرخ افزایش شمار مبتلایان جدید در این کشور در روزهای اخیر تک رقمی بوده است. بیش از 4500 نفر در این کشور مرکزی اروپا به کووید-19 مبتلا شده اند که تا روز دوشنبه تنها 72 نفر در این کشور جان باخته اند.

به همین دلیل آدام وویتک، وزیر بهداشت این کشور، با شرکت در یک کنفرانس خبری گفت: ادامه این فرایند به دولت اجازه می دهد از روز پنجشنبه مجدداً مغازه های بیشتری را باز کند، مانند آنهایی که مصالح ساختمانی و یا لوازم التحریرمی فروشند.

همچنین این مقام دولتی تاکید نمود که اجازه از سرگیری بعضی از رقابت های وزرشی انفرادی از جمله تنیس در این کشوراز سوی دولت بزودی صادر خواهدشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 871

به "یورونیوز: دولت آلمان برای لغو تدریجی قرنطینه آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورونیوز: دولت آلمان برای لغو تدریجی قرنطینه آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید