پنج موزه برتر شهر استراسبورگ

به گزارش ایستگاه بازی، موزه های متعدد باستان شناسی، تاریخی، هنر مدرن و غیره در استراسبورگ وجود دارند و فرهنگ این ناحیه خود به موزه ای دیدنی می ماند. چه شما به موضوعات فرهنگی کلاسیک و چه به موضوعات غیرمعمول مشتاق باشید می توانید با گردش در موزه های این شهر دیدنی های جذاب برای خودتان را بیابید. در این مطلب بهترین موزه های استراسبورگ را به شما معرفی می کنیم.

پنج موزه برتر شهر استراسبورگ

1. موزه آلزاس

اگر به آشنایی با زندگی روزمره روستاییان آلزاس و فرهنگ این منطقه علاقه مند هستید به موزه آلزاس (Musée Alsacien) در خیابان که سن نیکلاس (Quai Saint-Nicolas) بروید. این موزه زندگی سنتی در منطقه آلزاس را به نمایش می گذارد و در آن می توانید مجسمه ها و شمایل مذهبی، مبلمان و اثاث سنتی، اشیای سفالی و سرامیکی و دیگر ساخته های مربوط به قرن های هفتم تا نوزدهم را ببینید.

موزه آلزاس بیش از 30 اتاق داراست که هر کدام از آن ها به یک ناحیه متفاوت از آلزاس و فرهنگ آن اختصاص یافته است. همچنین یک اتاق از موزه جنبه های زندگی مدرن در استراسبورگ را نمایش می دهد.

2. موزه هنر مدرن و معاصر

موزه هنر مدرن و معاصر (Musée Dart Moderne Et Contemporain) در سال 1998 بازگشایی شد و هنرمندان و هنردوستان سراسر دنیا را به خود جذب می نماید. این موزه را در حاشیه رودخانه ایل (River Ill) و در قلب بخش تاریخی استراسبورگ می توانید بیابید.

علاوه بر بخش های دیدنی، در این موزه اتاق های عکاسی، کتابخانه، سالن کنفرانس و رستوران هم وجود دارد. موزه هنر مدرن و معاصر مجموعه های دائمی بسیار متنوعی از آثار هنری گوستاو دوره (Gustave Doré)، وسیلی کاندینسکی (Wassily Kandinsky)، ماکس ارنست (Max Ernst) و سایرین را داراست. همچنین تولیدات هنری به صورت منظم در آن ارائه می شوند.

3. موزه جانورشناسی

موزه جانورشناسی (Musée Zoologique) در محوطه دانشگاه استراسبورگ واقع شده و یکی از غنی ترین انواع آن در سراسر فرانسه شناخته می گردد. این موزه در اوایل قرن هجدهم به یاری گالری تاریخ طبیعی جین هرمان (Jean Hermanns Gallery of Natural History) بنا شد و امروزه مجموعه ای تحسین برانگیز از نمونه های طبیعی را داراست که میلیون ها حشره، بیش از 1800 پرنده، 1500 پستاندار و 60,000 بی مهرگان دریایی را شامل می گردد.

همچنین در موزه جانورشناسی استراسبورگ ماهی ها و خزندگان منحصربفرد و اسکلت های جانوران منقرض شده یا در حال نابودی را می توانید ببینید.

4. موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی (Musée Archéologique) کاوش در تاریخ منحصربفرد منطقه آلزاس و شهر استراسبورگ از زمان های بسیار اولیه آن یعنی حدود ششصد هزار سال قبل از میلاد، را برای شما ممکن می سازد. این موزه مکانی فوق العاده برای افرادی است که علاقه دارند اطلاعات دقیقی در خصوص تاریخ این منطقه پرتکاپو و به ویژه عصر آهن و عصر برنز و همچنین زندگی در آلزاس در قرون وسطی کسب نمایند.

به دلیل ادامه حفاری های باستان شناسی در استراسبورگ و آلزاس، اشیای جدید به طور مرتب به مجموعه های موزه افزوده می گردد. همچنین نمایشگاه های موقت و رویدادهای باستان شناسی به روز در موزه باستان شناسی استراسبورگ بر پا می شوند.

5. موزه کار نتردام

موزه کار نتردام (Musée de lOeuvre Notre-Dame) در ورودی کلیسای جامع نتردام استراسبورگ قرار گرفته و یکی از بهترین مجموعه ها از هنر قرون وسطی در فرانسه را ارائه می دهد. اشیای موزه با تنوعی مثال زدنی از یکی از قدیمی ترین پنجره های استیند گلس یعنی سر ویسمبورگ (Wissembourg Head) تا نقاشی های تأثیرگذار سباستین اشتوسکوف (Sébastien Stoskopff)، یکی از مشهورترین هنرمندان قرون وسطی، را شامل می شوند که پویایی استراسبورگ در قرون وسطی را نشان می دهد.

حیاط تاریخی موزه در کنار باغ افسونگر گوتیک چشم اندازی ارزشمند به تاریخ غنی شهر استراسبورگ به دست می دهند.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1607

به "پنج موزه برتر شهر استراسبورگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج موزه برتر شهر استراسبورگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید