نمایش قلب 272 کیلوگرمی نهنگ آبی در یک موزه

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، جانورشناسان موزه رویال اونتاریو واقع در کانادا از قلب 272 کیلوگرمی یک نهنگ آبی رونمایی کردند. ابعاد این قلب به اندازه یک اسب کوچک پونی است!

نمایش قلب 272 کیلوگرمی نهنگ آبی در یک موزه

محققان اعلام کردند این نخستین قلب یک پستاندار دریایی است که به طور کامل حفظ و نگهداری شده و احتمالا تا 1000 سال دیگر نیز قابل نگهداری است.

این قلب بدون خون و بقیه ساختارهای وابسته حدود 181 کیلوگرم وزن دارد. بقیه وزن این قلب مربوط به چارچوب فولادی است که دانشمندان داخل آن قرار داده اند تا این عضو به حالت عمودی قابل نمایش باشد. همچنین با این شیوه رگ های نازک خونی نیز حفظ می شوند.

در سال 2014 میلادی 9 نهنگ آبی در منطقه Newfoundland کانادا میان یخ ها به دام افتادند و به همین دلیل مردند هنگامیکه این موجودات 136077 کیلوگرمی می میرند، در آب غرق می شوند اما در رویدادی نادر جسد دو نهنگ در سواحل کانادا یافته شد. دانشمندان نیز از این فرصت برای مطالعه اعضای داخلی حیوان استفاده کردند.

به هرحال دانشمندان تصور می کردند قلب نهنگ به اندازه یک خودروی سواری باشد. اما مشخص شد قلب این حیوان به اندازه یک اسب کوچک پونی است و می تواند در هر ثانیه 58 گالن خون را پمپاژ کند.

از سوی دیگر نهنگ های آبی دارای بزرگترین قلب میان حیوانات هستند و به همین دلیل تا به حال امکان انجام عملیات حفظ و نگهداری این عضو برای نهنگ امکان پذیر نبود. برای این کار دانشمندان نخست تمام آب را از بافت های اعضای بدن حیوان خارج می کردند. برای این کار آنها قلب را در حمام استون قرار دادند. سپس آن را به حمام پلیمر منتقل کردند. در مرحله آخر دانشمندان کل تانک پلیمر را در اتاق خلا قرار دادند تا استون از بین برود. قلب بیش از 4 ماه در حالت خلاء باقی ماند. به گفته محققان پس از انجام این فرایندها اکنون می توان قلب را تا 1000 سال دیگر نیز حفظ کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 9 آذر 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 488

به "نمایش قلب 272 کیلوگرمی نهنگ آبی در یک موزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش قلب 272 کیلوگرمی نهنگ آبی در یک موزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید