مولکول دی ان ای به جنگ سلول های سرطانی خون می رود

به گزارش ایستگاه بازی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، آزمایش این مولکول دی ان ای بر روی موش نتایج امیدوار کننده ای به همراه آورده و از بازگشت سرطان و شکل گیری مجدد تومورهای سرطانی در بدن این حیوان جلوگیری نموده است.

مولکول دی ان ای به جنگ سلول های سرطانی خون می رود

سرطانی که بدین شیوه مهار شده، مولتیپل میلوما نام دارد که نوعی سرطان در سلول های پلاسمای خون است، جایی که آنتی بادی های غیر طبیعی در بدن فراوری و جمع می شوند و در نهایت به استخوان ها و کلیه ها آسیب می رساند و توانایی بدن در مبارزه با عفونت را تحت تأثیر قرار می دهند.

درمان این سرطان کار دشواری است و علت این مساله تکثیر سلول های بنیادی آن است که موجب ایجاد سلول های سرطانی جدیدی پس از تخریب سلول های سرطانی قدیمی می گردد.

پژوهشگران در تحقیقات قبلی پیروز به شناسایی پروتئینی به نام IRF4 شده بودند که باعث تشدید تکثیر سلول های بنیادی این سرطان می شد. در آنالیز جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا یک مولکول دی ان ای فراوری کردند که ION251 نام دارد و می تواند به ژن IRF4 حمله نموده و آن را از کار بیندازد. از این طریق سلول های بدخیم این سرطان ریشه کن می شوند.

آزمایش ION251 در بدن 10 موش مبتلا به سرطان طی سه هفته نتایج مطلوبی داشته و انتظار می رود در آینده بتوان این روش درمانی را بر روی انسان ها نیز آزمایش کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1390

به "مولکول دی ان ای به جنگ سلول های سرطانی خون می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مولکول دی ان ای به جنگ سلول های سرطانی خون می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید