موزه ای در چک نت های دست نویس بتهوون را به وارثان اصلی آن باز می گرداند

به گزارش ایستگاه بازی، ایسنا/ براساس گزارش های بدست رسیده، موزه ای در چک نت های دست نویس بتهوون را به وارثان اصلی آن باز می گرداند.

موزه ای در چک نت های دست نویس بتهوون را به وارثان اصلی آن باز می گرداند

یک موزه واقع در جمهوری چک بخشی از نت های دست نویس لودویگ فان بتهوون موسیقدان نامدار تاریخ که در دوران جنگ جهانی دوم غارت شده بود را به وارثان مالک اصلی او باز می گرداند.

این دست نوشته که نت های اپوس 130 کوارتت های زهی را شامل می گردد، به مدت 80 سال در موزه موراویان واقع در برنو نگهداری شده است.

این دست نوشته در ابتدا و پیش از اینکه خانواده Petschek در دوران جنگ جهانی دوم از چکسلواکی بگریزند، به این خانواده ثروتمند تعلق داشت.

هنوز تعیین نیست که این دست نوشته چطور از همان ابتدا به دست این خانواده رسیده است. بتهوون نوشتن این کوارتت را در سال 1826 و در سن 56 سالگی یعنی یک سال پیش از انتها عمرش تکمیل کرد.

وقتی نازی ها در سال 1939 چکسلواکی را اشغال کردند، اعضای خانواده Petschek قصد داشتند این دست نوشته را به خارج از کشور پست کند اما گشتاپو (پلیس مخفی آلمان در دوران حکومت نازی ها) وارد عمل شدند. آلمانی ها در آن موقع از مسئولان موزه موراویان پرسیدند که آیا این نت ها را بتهوون شخصا نوشته و مسئولان برای نگه داشتن این دست نوشته ها در مجموعه موزه در پاسخ به آنها اصالت دست نوشته را رد کردند. در نتیجه به موزه اجازه داده شد تا این دست نوشته را نگهداری کند.

این نت ها برای آخرین بار در هفته جاری در این موزه برای عموم مردم به نمایش گذاشته خواهند شد و سپس به خانواده Petschek بازگردانده می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 آذر 1401 بروزرسانی: 16 آذر 1401 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 2120

به "موزه ای در چک نت های دست نویس بتهوون را به وارثان اصلی آن باز می گرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای در چک نت های دست نویس بتهوون را به وارثان اصلی آن باز می گرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید