مراکز رشد دانشگاه امیرکبیر تا تابستان 99 دو برابر خواهد شد، 9 دانشکده در نوبت افتتاح مرکز نوآوری

به گزارش ایستگاه بازی، رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: در حال حاضر تعداد تیم های حاضر در مراکز رشد دانشگاه 150 تیم است که کوشش می کنیم تا انتها سال تحصیلی دو برابر گردد.

مراکز رشد دانشگاه امیرکبیر تا تابستان 99 دو برابر خواهد شد، 9 دانشکده در نوبت افتتاح مرکز نوآوری

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاح پنج مرکز نوآوری تخصصی این دانشگاه که ظهر امروز با حضور سورنا ستاری در برج فناوری ابن سینا برگزار گردید، ضمن ابراز خرسندی از این افتتاح گفت: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر سه برنامه مهم در حوزه فناوری را به صورت جدی پیگیری می کنیم.

معتمدی ادامه داد: اولین برنامه مهم این دانشگاه افزایش تعداد قرارداد های صنعتی است؛ البته ما در این مدت قرارداد های خوبی با صنایع منعقد نموده ایم، اما به دلیل شرایط مالی کشور دریافت هایمان کم بوده، اما کوشش می کنیم این روند را به همین شکل ادامه داده و یا بهبود ببخشیم.

وی در مورد دومین برنامه دانشگاه گفت: مهارت افزایی دومین مسئله ما در دانشگاه است و کوشش می کنیم این موضوع را به دانشجویان و اساتید تعمیم دهیم به نحوی که خروجی دانشگاه برای جامعه و صنعت مفید باشد.

معتمدی سومین برنامه این دانشگاه را مهمترین آن دانست و گفت: کارآفرینی برای ما در اولویت ویژه قرار گرفته است و اگر این امر به درستی محقق گردد چرخ کشور در همه سطوح به گردش درمی آید.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در بحث نوآوری با راه اندازی مراکز رشد و دانش بنیان سعی کردیم عملکرد مطلوبی داشته باشیم، گفت: از زمان افتتاح برج فناوری ابن سینا که با 13 مرکز رشد و دانش بنیان کار خود را آغاز کرد تا ابتدای سال 98، 150 شرکت استقرار پیدا کردند و این یعنی رشد 10 برابری.

وی اضافه کرد: ما کوشش می کنیم تا سرانجام سال تحصیلی جدید این رقم را به دو برابر افزایش دهیم و شرکت های حاضر در این مراکز به 300 واحد برسد.

معتمدی تاکید نمود: ما می خواهیم همه دانشکده های دانشگاه امیرکبیر مرکز رشد داشته باشند و به همین دلیل امروز 5 مرکز نوآوری افتتاح شد. همچنین 9 دانشکده در نوبت افتتاح مرکز نوآوری خود هستند و ما کوشش می کنیم تا سرانجام سال آن ها را نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح کنیم.

وی یادآور شد: برج دوم فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا سرانجام سال 98 به اتمام می رسد و امیدواریم ظرفیت پذیرش شرکت ها تا تابستان 99 دو برابر شده باشد.

رئیس دانشگاه امیرکبیر در سرانجام گفت: امیدواریم هر استادی در آزمایشگاه و دانشکده ای که حاضر است بتواند در حوزه پژوهش خدمات مطلوبی ارائه کند و دانشجویانی به جامعه تحویل دهد که هر کدام بتوانند باری از دوش کشور بردارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 12 آذر 1398 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 496

به "مراکز رشد دانشگاه امیرکبیر تا تابستان 99 دو برابر خواهد شد، 9 دانشکده در نوبت افتتاح مرکز نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز رشد دانشگاه امیرکبیر تا تابستان 99 دو برابر خواهد شد، 9 دانشکده در نوبت افتتاح مرکز نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید