لوی کراتونگ؛ آرزوها و گناهانی که به آب می سپارند

به گزارش ایستگاه بازی، لوی کراتونگ (Loi Krathong) یکی از زیباترین و رومانتیک ترین فستیوال ها در تایلند است که در شبی از دوازدهمین ماه سال، زمانی که ماه کامل و نورانی است برگزار می گردد. در این شب ماه کاملا دایره شکل، روشن و زیبا است.

لوی کراتونگ؛ آرزوها و گناهانی که به آب می سپارند

به گزارش خبرنگاران، زوج های جوان تایلند به رسم گذشتگان، به کنار دریاچه ها، رودخانه ها و کانال ها می فرایند و گراتونگ ها را به داخل آب رها می نمایند و با این کار به نوعی احترام خود را به آب نشان می دهند.

کراتونگ ها سبد هایی هستند که با برگ های موز شبیه به گل های نیلوفر ساخته می شوند. این سبد ها حاوی شمع، گل، عود و چند سکه است. آن ها در این شب آرزو نموده و این سبد را به آب می سپارند و بر این اعتقاد هستند که با این کار به آرزوهایشان می رسند. بعلاوه بعضی دیگر با این کار به نوعی گناهان خود را به آب می سپارند و از خود دور می نمایند و امید دارند با این کار زندگی خود و خانواده شان در آینده بهتر گردد.

از آنجایی که این فستیوال در زمانی که ماه کامل است انجام می گیرد، تاریخ دقیقی ندارد و هر سال با سال گذشته تفاوت هایی دارد، اما معمولا در فصل پاییز و ماه نوامبر برگزار می گردد و فقط ممکن است روز دقیق آن متفاوت باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: managore.ir شناسه مطلب: 1853

به "لوی کراتونگ؛ آرزوها و گناهانی که به آب می سپارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوی کراتونگ؛ آرزوها و گناهانی که به آب می سپارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید